Bloomberg 2020 başkanlık seçimlerinde kampanyasını kendi finanse edecek

Yahudi asıllı milyarder ve yardımsever Michael Bloomberg 2020 ABD Başkanlık Seçim Kampanyasında hiçbir mali destek almayacağını, kendi finansmanını kullanacağını açıkladı.

Dünya
14 Ocak 2019 Pazartesi

Bloomberg medya grubunun sahibi ve New York Belediye  eski Başkanı Bloomberg, Teksas’ta bir yardım yemeği sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bloomberg şöyle konuştu:

“Belediye  seçimlerinde şimdiye kadar üç defa katıldım ve kampanyamı hep kendi finans kaynaklarından destekledim. Dolayısı ile seçilirsem kimseye mecburiyetim yok. Her defasında halk beni seçtiğine memnun oldu. Eğer yine bir seçim için kampanya yapacaksam kendi param ile yaparım.

Herkesin böyle bir imkanı olmadığını biliyorum ancak imkanı  olan bu şekilde davranmalı.”  Yakın çevreler New York eski Belediye Başkanının 2020 seçimlerine aday olacağına kesin gözü ile bakarken, Bloomberg henüz resmi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. 

Bloomberg’in gazetecilerle konuyu seçim finansmanına getirmesinin sebebi ise Massachusetts Senatörü Elisabeth Warren’ın, Demokrat Partiden başkan adaylığı konusundaki eleştirel yorumu idi: “Başkan adaylığı yine milyarderlerin satın alabileceği bir pahalı  oyuna dönüştü  .

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR