DasDas’ın yeni yolculuğu

Erdoğan MİTRANİ Sanat
5 Aralık 2018 Çarşamba

Her biri kendi alanında başarılı, üretken, enerji dolu dört isimin, Didem Balçın, Mert Fırat, Koray Candemir ve Harun Tekin’in işadamı Muzaffer Yıldırım’la bir araya gelerek Ataşehir’de oluşturdukları yeni kültür-yaşam alanı DasDas, Mart 2017’deki açılışından beri tiyatro salonu, atölye sahnesi, konser salonu ve restoranıyla bir ‘kültür-sanat üretim ve paylaşım’ merkezi olarak dolup taşmış, yerleşik bir uydu kent olarak içine kapanık Ataşehir, İstanbul’un sanatsal çekim merkezlerinden birine dönüşmüştü.

Komşu inşaatın ana elektrik kablosunu parçalaması sebebiyle sezonu mayıs ayında kapatan DasDas, sezona 2 Aralık tarihinde, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin hemen yanında yer alan Metropol İstanbul AVM’deki yeni yerinde, 22.İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenen yeni prodüksiyonu ‘Timsah’la girdi.

3000 metrekarelik kapalı, 600 metrekarelik açık alanda konumlanan bu yeni mekânda DasDas Sahne tiyatroya, DasDas Müzik konserlere 700 kişi oturum kapasiteli dört dörtlük akustiğe sahip ana salonunda ev sahipliği yapacak. Mekânda ayrıca iki ayrı atölye sahnesi, Türkiye’de bir ilk olacak sanat temalı bir ortak çalışma ofisi ve bir çekim stüdyosu da yer alacak. DasDas Mutfak da her zamanki yüksek fiyat-kalite oranlı hizmetini, farklı lezzetlerle vermeye devam edecek.

DasDas Sahne’de, ocak ve şubat aylarında, ‘Timsah’la birlikte repertuardaki ‘Joseph K.’, ‘Çirkin’, ‘Çok Satanlar’ ve ‘Yakaranlar’ sahnelenmeye devam ederken, ‘İvanov’, ‘Güle Güle Diva’, ‘Muhteşem Danton ve Genç Arthur’un İnanılmaz Hikâyesi’ gibi yeni prodüksiyonlar da seyirci karşısına çıkacak. Tabii ki, yeniler arasında en çok bekleneni, ilk sahnelenişinden 40 yıl sonra Şener Şen’in tekrar Lütfü Usta’yı canlandıracağı ‘Zengin Mutfağı’. İlk iki ayın biletleri tükenmiş olan oyunun Şubat 2019 biletleri yakında satışa çıkacak. İki yeni çocuk oyunu, tek kişilik gösteriler ve misafir ekiplerin oyunları da programda. DasDas Müzik 22 Aralık Cumartesi, Koray Candemir & Mor ve Ötesi’nin konseri ile müzik sezonunu açacak.

Yeni yolculuğunda daha da başarılı olacağına inandığımız DasDas’a “yolun açık olsun” diyoruz.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR