Temsilciler Meclisinden Pittsburgh’daki antisemit saldırıyı kınayan tasarı teklifi

Pittsburgh’daki bir sinagoga yönelik on bir kişinin hayatını kaybettiği antisemit saldırıyı kınayan, her iki partinin de desteklediği, yasa tasarısı Amerikan Temsilciler Meclisine sunuldu.

Dünya
14 Kasım 2018 Çarşamba

Antisemit saldırıyı kınayan söz konusu yasa tasarısını meclise Pittsburgh’daki saldırının gerçekleştiği Yaşam Ağacı Sinagogunun bulunduğu Squirrel Hill ilçesini temsil eden Demokrat Partili Pennsylvania Eyaleti Senatörü Mike Doyle sundu.

Yasa tasarısını hazırlayan ekip, açıklamasında, “11 masum insanın yalnızca Yahudi oldukları için öldürüldüğü bu menfur saldırı, 21. yüzyılda dahi yobazlığın ve fanatikliğin devam ettiğini göstermektedir. Umarız bu yasa tasarısının geçirilmesinde ve dünyanın dört bir yanındaki Yahudi cemaatleriyle dayanışma içinde olmamızda diğer temsilciler de bizlerin yanında olur” dedi.

“ABD’nin Pittsburgh şehrindeki Yahudi cemaatinin ve dünyadaki diğer tüm Yahudi cemaatlerinin yanındayız” ifadesinin kullanıldığı yasa tasarısı aynı zamanda ABD’de ve tüm dünyada artmakta olan antisemitizmi de kınayarak, ABD’nin ve müttefiklerinin dünyada her türde antisemitizmi yenme konusundaki taahhüdünü de yeniden teyit ediyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR