Tom Hanks ve Michael Keaton Pittsburgh kurbanlarını andı

Kültür
14 Kasım 2018 Çarşamba

Oyuncu Tom Hanks ve Michael Keaton, Pittsburgh Sinagogu saldırısında hayatlarını kaybedenleri anmak üzere 9 Kasım’da yüzlerce kişinin katıldığı ‘Stronger than Hate: A Gathering of Compassion, Unity and Love’ (Nefretten Güçlü: Şefkat, Birlik ve Sevgi Toplantısı) adlı törende söz aldı.

27 Ekim’de hayatını kaybeden 11 kişi için saygı duruşu ile başlayan etkinlikte, Kristal Gece de anıldı. Vali Bill Peduto, “Almanya, Avusturya ve Çekoslovakya’da Yahudiler işyerlerinin kırık camları içinde Vandalizm’in, şiddetin, antisemit söylemlerin Holokost’a evrildiğini gördüler. Kristallnacht’ın 80. yılında bunların yansımasını görüyoruz” dedi.

Tom Hanks konuşmasında Pittsburgh’a gelen bir ziyaretçinin, şehrin ocaklarında dövülüp kaynaştırılan demir ve çelik gibi sımsıkı bağları olan insanlarla karşılaşacağını söyledi. Şehrin bir sınavdan geçtiğini belirten oyuncu, güç günler geçiren şehri iyi bir geleceğin beklediğini söyledi. Michael Keaton aynı kürsünden “Kaliforniya’dan olup bitenleri izlerken hissettiğim çaresizlik muazzamdı,” dedi.

Tom Hanks Amerikan televizyon tarihinde önemli bir yere sahip Pittsburghlu Fred Rogers’ın hayatını konu alan bir sinema filmi üzerine çalıştığı için şehirde bulunuyordu. Michael Keaton ise Pittsburgh’da doğdu. Sinagog saldırganı  Robert Bowers’a yönelik 44 suçlamanın 32’si idam cezası içeriyor. Bowers suçlamaları reddediyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR