Silverman, beş farklı inançtan din adamına basket oynattı

“Bir haham, bir papaz, bir imam, bir Budist rahip ve bir Hindu hoca, bir spor salonunda içeriye girerler... H-O-R-S-E oyununu kim kazanır?”

Kültür
14 Kasım 2018 Çarşamba

Amerikalı ünlü oyuncu Sarah Silverman, bu sorunun yanıtını ‘I Love You, America’ adlı şovunda bulmaya çalıştı.

Ünlü komedyen, Güney Kaliforniya’dan beş din adamını bir oyun için bir araya getiriyor. Bel Air Kilisesinden bir papaz, Claremont İslami Yüksek Okulunun kurucu başkanı imam, Chinmaya Misyonu eğitmeni bir Hindu, bir Budist rahip ve San Fernando Vadisi Bölgesinin en büyük cemaati olan Vadi Beth Şalom Sinagogunun hahamı, oyuna katılacak kişiler olarak belirlendi.

Basketbol içerikli bir oyun olarak bilinen H-O-R-S-E oyununu kim kazanırsa, o dinin dünyanın en doğru dini olacağını söyleyerek oyuna başlayan Silverman din insanlarına kendi dinlerini açıklama fırsatı verse de işin sonu basketbol atma becerisine dayanıyor. Kendisinin ateist olduğunu belirttiği dizide imam ile hahamın daha önceden çok kez işbirliğinde bulunan iki dost olduğu ortaya çıkıyor. Silverman, düzenledikleri ortak etkinliklerle ilgili olarak, “Humus bütçeniz ne kadar?” diye şaka yapıyor.

Haham Noah Farkas oyundan elenen ilk isim olurken, dünyanın en doğru dini, Hindu dini liderin basketbol becerisi sayesinde Hinduizm seçiliyor.

H-O-R-S-E pota karşısında oynanan bir basket oyunu. Oyunun amacı, birbirinin aynı olan basketler atabilmek. Yarışmacılar sıradaki katılımcının attığı basketin aynısını atmak zorunda. Başaramayan oyuncu, h-o-r-s-e kelimesinin bir harfiyle cezalandırılıyor. Beş başarısız atış yapan oyuncu, kelimeyi tamamlayıp oyun dışı kalıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR