GKD’de yeni dönem heyecanla başladı

Göztepe Kültür Derneği lokalinde Sukot kutlaması yaptı; Solelim faaliyetlerini ve yeni dönem etkinliklerinin bilgilendirmesini gerçekleştirdi.

Toplum
3 Ekim 2018 Çarşamba

Rana Halet

 

Göztepe Kültür Derneği yeni döneme enerjik başladı. Üç farklı faaliyet ile kapılarını açan GKD’de sezonun ilk faaliyeti Sukot kutlaması oldu. Faaliyetin sorumlusu Hayati Almozlino şunları söyledi: “GKD bu hafta bir ilk yaşayarak Suka faaliyetinde 100 kişiye ev sahipliği yaptı. Havanın soğukluğuna aldırış etmeden, terasta kurulan sukamızın altında bayram coşkusunu yaşamak için, çoluk çocuk tüm GKD severler salonu doldurdu. Rabi Mendy Porush’un günün anlamını anlatan bilgilendirici ve eğlenceli konuşmasının ardından önce çocuklar sukaya geçti. Gönüllülerinin hazırladığı leziz ikramlar ile sukamızda bir arada olmanın keyfini yaşayan çocukları izlerken velilerin içini huzur kapladı. Çocukların ardından büyükler de sukada yerlerini aldı. Çocuklar salonda doyasıya eğlenirken bir bayram akşamını birlikte kutlamanın sevincini yaşadı, bayramın anlamını pekiştiren minik hediyeler ile uğurlandılar.”

Hafta sonu ise derneğimizde günlerdir merakla beklenen Solelim faaliyeti vardı. Velilerin ve çocukların merakla beklediği Solelim faaliyeti için Aylin Hason Molinas şunları söyledi: “GKD Solelim 2009-2012 doğumlular için dolu dolu geliyor dedik ve hayalini kurduğumuz Solelim partisinin ilkini geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirdik. Haftalardır bu güne hazırlanırken ekip olarak her şeyin pürüzsüz gitmesi, önceliğimiz çocuklarımızın mutlu ayrılması, çocuklar oynarlarken anne ve babaların rahat hissetmesi için çok çalıştık. Elliye yakın GKD’li çocuk katılım gösterdi. Çocuk sesleriyle dolup taşan derneğimizde, tanışırken gülen, Squishy yaparken yaratıcılığını ortaya koyan, dans ederken stresten uzaklaşan,  yarışırken çok eğlenen, giderken hediyelerine kavuşan çocuklarımızı tekrar aramızda görmeyi çok isteriz. Her partide farklı konseptlerle çocukları GKD’ye bekliyor olacağız. İstikrarlı olarak 15 günde bir birlikte sosyalleşeceğiz.”

Son olarak pazar günü gençlerin yeni projelerini tanıttıkları bir sunum gerçekleşti. Gençler heyecanlı, veliler meraklı, çocuklar ise sevinç doluydu. Yeni senenin yeni projesi ile ilgili bilgilendirmeleri Göztepe Kültür Derneği Gençlik Başkanı Eytan Dilmen’den aldık:  “GKD gençleri olarak yeni seneyi planlarken en büyük hedeflerimizden biri bir gençlik gösterisi çıkarabilmekti. Bu gösteri bilgilendirme toplantısı yaptık. Velilerimiz pazar sabahlarında bize vakit ayırarak hem gösteri için heyecanlarını hem de bize verdikleri desteği hissettirmiş oldular. 2001-2012 doğumlu gençlerinde içinde yer alacağı 100 kişilik bir kadro ile gösterimizi hazırlayacağız. Tabii ki bu gösteriyi hazırlarken en büyük amacımız, çocuklara dansı sevdirmek, grup olma bilincini vermek, çocukları dernek çatısı altında toplamak, sene sonunda yıl boyunca yaptığımız çalışmayı sergilemek olacak. Bu sene 8 folklor eğiticimiz var. Önümüzdeki hafta tüm gruplar çalışmalarına başlayacak, 2009-2010-2011-2012 doğumluların çalıştırıcıları Lara Halet - Vera Almozlino - Tracy Bahar - Vanesa Eli. 2006-2007-2008 doğumluların çalıştırıcıları Betsy Ojalvo - Jilda Bahar - Dorin Bandek. 2003-2004-2005 doğumluların çalıştırıcısı Vanesa Yeruşalmi olacak, çalışma saatleri ile bilgileri sekreterliğimizden ve gençlerimizden alabilirsiniz.”

Göztepe Kültür Derneğinde yeni sezonun ilk haftası böyle geçti. Sezon boyunca da dernekten çocuk sesleri, dans müzikleri ve veli sohbetleri eksik olamayacak gibi gözüküyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR