UÖMO, bu yıl da başarı ödülleri ile yeni eğitim dönemine merhaba dedi

UÖMO 12 Eylül’de yeni eğitim dönemine geleneksel başarı ödülleri ve üniversite başarı haberleri ile başladı. Amram Oditoryumunda buluşan öğrenciler, mezunlar, veliler ve vakıf yöneticilerinin huzurunda Jinet-Sami Eskenazi Üniversite Ödülleri, Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü, FKD / Ortaokul Intensıve Language Class Ödülü, FKD / Lise Akademik - İngilizce - İbranice Ödülleri, AP Calculus Matematik Ödülleri, Cambridge Esol Sınavları Başarı Sertifikaları sahiplerini buldu. Törende mezunların yüzde 100’lük üniversite başarıları alkışlandı.

Toplum
20 Eylül 2018 Perşembe

Farklı saatlerde gerçekleşen ve her birinde Oditoryum’un tamamını dolduran ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine, okul müdürleri, vakıf yöneticileri  “başarıyı yakalamak ve sürdürmek”  üzerine motivasyon veren konuşmalar yaptı. Her yıl öğrencilerin başarılarını ödüllendiren ve açılış törenlerine katılan UÖMO dostlarına Eğitim Koordinatörü Röne Kaspi teşekkürlerini ifade etti. Okul vakfının öğretmenlerin eğitimine verdiği önemi vurgularken, yaz boyunca yurtiçi ve yurtdışında, Berlin, Budapeşte, Denver, Boston, Kudüs’te alınan eğitimlerden bahsetti. Kaspi, yeni öğretim tekniklerini yakından takip ettiklerini, STEAM, UbD gibi kalıcı anlamaya yönelik öğretim modellerinin uygulanmaya başladığını ifade etti. Bu yılki en büyük atılım lisanlarda olduğunu belirten Kaspi, ‘English Learning Program’ ile anaokulu, ilkokul ve ortaokulda İngilizce ağırlıklı daha kapsamlı bir program uygulayacaklarını belirtti. İbrani Üniversitesi ile yapılan anlaşma ile İbranice Ulpan programının okulumuzda uygulanacağını açıkladı. Lisede haftada 7 ders saati İbranice alan öğrencilerin uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalarını almaya hak kazanacaklarını vurguladı. Lise öğrencilerinden okulun sisteminin içinde yer alan, kişisel gelişimi destekleyen, iş hayatını deneyimleme fırsatları sunan projelerde aktif görev almalarını istedi. MOOC (Massive Open Online Courses), Girişimcilik, AP Courses, Kariyer Projeleri, ulusal ve uluslararası projelere katılımın bireysel farklılıklar yaratacağını vurguladı. Bu yıl da bu projelerde çalışacak öğrencilerin UÖMO’yu başarıyla temsil edeceğine ve yeni başarılara imza atacağına inandığını ifade etti.

UÖMO İlkokul akademik kadrosu ve UÖMO English Learning Program eğitmenleri ilk gün heyecanı yaşayan öğrencilerini Oditoryum’da karşıladı.

İlkokul töreninin açılış konuşmasını yapan İlkokul Müdürü Emine Kandemir, yaz döneminde öğrencilere daha çağdaş mekânlarda eğitim fırsatı sunmak ve yeni projeleri hayata geçirmek için çok çalıştıklarını ifade etti. Kandemir konuşmasında, başlatılacak Active English Learning programı kapsamında English Art derslerine ek olarak İngilizce STEAM, İngilizce Perküsyon, İngilizce Yoga, Mind Games dersleri verileceğini, bu çalışmalar için yeni mekânlar yaratıldığını aktardı. Öğrencileri yepyeni bilgiler, beceriler kazanacakları, yaratıcı, keyifli bir eğitim yılının beklediğini söyleyen Kandemir ilkokulun en yeni öğrencileri olan 1.sınıfları alkışlar eşliğinde sahneye aldı. Tören sonunda okul marşı coşkuyla söylendi.

Ortaokul töreninde, Jinet Sami Eskenazi Ortaokul Başarı Ödülü, FKD İngilizce Dil Ödülü, Cambridge ESOL Sınavları Başarı Belgeleri ve Centropa Video Yarışması Başarı Sertifikaları dağıtıldı.

Ortaokul Müdürü Zeynep Adıgüzel öğrencilerine yönelik konuşmasında planlı ve sabırlı çalışmanın başarının anahtarı olduğunu, öğretmenlerin de akademik donanımları ve kişisel yetenekleri ile öğrencilerin bireysel özelliklerini ortaya çıkaran, destekleyen çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Adıgüzel konuşmasını “Nereye gittiğini bilen insana, tüm dünya kenara çekilip yol verirmiş. UÖMO Ailesi olarak hedefimiz, nereye gittiğini bilen, aydın, erdemli, mutlu bireyler yetiştirmek. Bu hedefe ilerlerken öğrencilerimizin akademik ve sosyal gelişimlerini takip etmede okul yöneticileri, öğretmenlerimiz ve rehber danışmanımızla işbirliği içinde olmanın önemine inanıyorum” diyerek sonlandırdı.

Daha sonra sahneye Lise Giriş Sınavı’nda yüksek puan alarak UÖML’de eğitimine yüzde 80 Başarı Bursu ile okumaya hak kazanan Mark Işıkçı davet edildi. Işıkçı ödülünü Jinet-Sami Eskenazi’nin elinden aldı. “10 yıldır bu okulun öğrencisiyim ve bu sene farklı liselere girme hakkını elde etmeme rağmen, sunduğu imkânlarla beni geleceğe en iyi şekilde hazırlayacağına inandığım, kendimi ayrılmaz parçası hissettiğim okulumda kalmayı tercih ettim. Beni bu ödüle layık gördüğünüz için çok teşekkür ederim. Ben de sizler gibi gelecekte toplumuma faydalı olabilmek için çok çalışacağım” diyerek teşekkürlerini ifade eden Işıkçı’nın konuşması konuklar tarafından uzun süre alkışlandı.

Törende, 5. Sınıf-Intensive Language Class’ta 634 saatlik İngilizce eğitimini başarıyla tamamlayan ve British Council KET Sınavı’nda en yüksek puanı alarak ‘FKD Ortaokul ILC Ödülü’ne layık görülen Jim Sparks, ödülünü FKD Hanımlar Kolu Başkanı Rozi Ülçer’den aldı. Öğrencilere başarılı bir dönem dileyen Ülçer, “Burada aldığınız eğitimle hayata bir adım önde başlıyorsunuz. Gelecekte bunun değerini daha iyi anlayacaksınız. Verdiğimiz bu ödül sizleri ne kadar önemsediğimizin ve desteklediğimizin ifadesi. Büyük bir ailenin parçası olduğunuzu ve daima yanınızda olduğumuzu unutmayın” diyerek seslendi. Sparkes, teşekkür konuşmasında bir yıl boyunca ILC sınıfındaki İngilizce kazanımlarını da paylaştı.

Ödüllerle dolu törende, British Side tarafından uygulanan ve İngilizce okuryazarlık seviyesini değerlendiren Cambridge ESOL Sınavları’nı başarıyla geçen 2017 ILC 5. sınıf öğrencilerine ve Uluslararası Centropa Video Yarışması’nda “My Community” kategorisinde UÖMO’yu başarıyla temsil eden ekibe sertifikaları dağıtıldı.

Lise töreninde, yurtiçi ve yurtdışı üniversite giriş sınavı başarıları aktarıldı. Törende, Jinet-Sami Eskenazi Ödülleri, Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü, FKD Akademik Başarı Ödülü, İngilizce ve İbranice Başarı Ödülü’nü almaya hak kazanan öğrenciler UÖMO’dan mezun olmanın gururunu anlatan konuşmalar yaptı.

Lise töreninin açılış konuşmasında Müdür Funda Kara, öğrencilerinin bu yıl da üniversite başarılarının yüzde 100 olduğunu, büyük çoğunluğunun devlet üniversiteleri ve özel üniversitelerin burslu bölümlerine yerleştiğini, yurtdışında eğitimine devam edecek öğrencilerinin de dünyanın seçkin üniversitelerinden burslar aldığını aktardı. Kara’nın konuşmasının ardından Jinet-Sami Eskenazi Üniversite Ödülleri dağıtıldı. Ödülleri, Üniversite Giriş Sınavı sonuçlarına göre, Fen alanında en fazla net puanı alarak Sabancı Üniversitesi Mühendislik Bölümünde yüzde 25 bursla okumaya hak kazanan İlker Rodrig, Türkçe- Sosyal alanında yüzdelik dilimde en önde olarak Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım Bölümü’nde yüzde 50 bursla okumaya hak kazanan Dafna Tavaşi ve Türkçe’de en fazla net yaparak Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümüne girmeye hak kazan Etel Tavaşi paylaştı. Her yıl üniversite sonuçları sonrasında UÖML mezunlarının başarılarını ödüllendiren Eskenazi Ailesi öğrencilere sertifikalarını sundu. Ödülü alan öğrenciler Eskenazi Ailesi ve UÖMO’ya teşekkürlerini sundu. Konuşmasında UÖML mezunu olmaktan büyük gurur duyduğunu ifade eden Rodrig arkadaşlarına “Bana verdiği güçlü eğitimle dünyanın prestijli üniversitelerinden kabul alma olanağını sunan, 12 yılda aldığım İngilizce eğitimi sayesinde Sabancı Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı’nı en yüksek not ile geçmemi sağlayan okuluma ve öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarım, bizlere Türkiye standardının çok üstünde bir eğitim- öğretim ortamı sunan, bizleri sadece üniversiteye değil, içinde yer aldığımız etkinlikler, seminerler ve projelerle hayata hazırlayan UÖML’nin öğrencisi olmaktan gurur duyuyorum. Böyle bir okulun mezunu olmaktan sizler de gurur duymalısınız” diyerek seslendi.

Törene Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü, FKD Akademik Başarı ve İngilizce, İbranice Başarı Ödülleri ile devam edildi. Yusuf De Eskinazis Matematik Ödülü’nü İTÜ Kimya Bölümünü kazanan ve üniversite eğitimine İsrail’de devam edecek olan İsak Haleva, FKD Akademik ve İngilizce Başarı Ödülü’nü Bahçeşehir Üniversitesi İşletme Bölümünü kazanan ve eğitimine İtalya’da Bocconi Üniversitesinde Economics & Management Bölümünde devam edecek olan Betsy Görüşük, FKD İbranice Başarı Ödülünü İbrani Üniversitesinde okumaya giden Doris Bueno almaya hak kazandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR