Michael Bloomberg ABD Başkanlığına mı oynuyor?

New York’un Yahudi asıllı eski valisi ve dünyanın en zenginlerinden olan Michael Bloomberg ABD Başkan Adayı olabilir.

Dünya
18 Eylül 2018 Salı

Times of London gazetesinin haberine göre Bloomberg, Demokrat Parti adayı olarak 2020 seçimlerine hazırlanıyor.

Ancak gazete haberinin kaynağını ‘Demokrat Parti kaynakları’ ifadesi ile sınırlı olarak açıkladı. Bloomberg 2008, 2012 ve 2016 seçimlerinde bağımsız olarak aday olmayı düşünmüştü. Bloomberg 2016 yılında Demokrat Parti adayı Hillary Clinton’a büyük destek vermiş, Trump için ise “tehlikeli ve riskli” ifadesini kullanmıştı.

Üç dönem arka arkaya ABD’nin ekonomik başkenti New York’ta valilik yapan Bloomberg, her üç seçimi de bağımsız aday olarak kazandı. Times of London’ın iddiasını destekleyen bir diğer haber de 76 yaşındaki Bloomberg hakkında geçtiğimiz haziran ayında manşetlere düşen bir diğer iddia.

Haziran ayında CBS, Bloomberg’in 2020 seçimleri için bazı yardımseverler ile seçim finansmanı konusunda görüştüğünü yazmıştı.  Trump’ın eski bir danışmanı olan Corey Lewandowski de  New York Magazine’e Bloomberg’in, eğer  aday olursa Trump için zorlu bir rakip olacağını belirtti.

Lewandowski sözlerine şöyle devam etti: “Bir Demokrat Partili bana 2020’de en iyi aday kim olur? diye sorsa cevabım kesinlikle Bloomberg olur.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR