27 Ocak 2022 Perşembe 13:50
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Belçika, Yahudilerin yakılması çağrısında bulunan imamı sınır dışı etti

Belçika hükümeti perşembe günü yaptığı açıklamada, 2009 yılında bir videoda ´Yahudilerin yakılması´ çağrısında bulunan Faslı bir imamın, ekim ayında Belçika´da ulusal güvenlik tehdidi olarak belirlendiğini ve sınır dışı edildiğini açıkladı.

Dünya 941 görüntüleme
14 Ocak 2022 Cuma

İlk olarak Belçikalı yayın kuruluşu VRT tarafından açıklanan sınır dışı etme, Belçika İltica ve Göçten Sorumlu Devlet Bakanı Sammy Mehdi tarafından doğrulandı.

Belçika'daki Faslı İmamlar Birliği'nin başkanı olan Toujgani, Belçika'nın iç istihbarat teşkilatı tarafından gözetleniyordu.

İmam Mohamed Toujgani geçen yıla kadar Belçika'daki Müslümanlar için en büyük ibadet yerlerinden biri olan Molenbeek'teki Al-Khalil camisinde vaaz veriyordu.

Mehdi, belirlediği 10 yıllık sınır dışı yasağının güvenlik servislerinden gelen bilgilere dayanarak ve ulusal güvenliğe yönelik ciddi tehlike belirtileri nedeniyle aldığını ifade etti.

Mehdi, Belçika parlamentosunun bir oturumunda yaptığı konuşmada, "Bu adam muhtemelen Belçika'daki en etkili vaizdi. Ulusal güvenliğimizi bölen ve tehdit edenlere müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

Mehdi, milletvekillerine Toujgani'nin artık Belçika'da olmadığını açıkladı. 

VRT'ye göre, Toujgani sınır dışı edilmesine itiraz etmeyi planlıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental