19 Ocak 2022 Çarşamba 05:11
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Kolombiya, Nazi üniforması giyen polis öğrencileri için özür diledi

Dünya 838 görüntüleme
1 Aralık 2021 Çarşamba

Kolombiya Devlet Başkanı Ivan Duque, Almanya onuruna düzenlenen ‘kültürel değişim’ etkinliği için polis akademisi öğrencilerinin Nazi kılığına girmesi sebebiyle özür diledi. Akademi başkanı görevden alınırken Bogota'daki Alman ve İsrail büyükelçilikleri olayı kınayan ortak bildiri yayınladı.

Törende çekilen fotoğraflar polisin resmi Twitter hesabında paylaşılmıştı. Fotoğraflarda öğrenciler, Wehrmacht'ın gri-yeşil üniforması giymiş olarak ve içlerinden biri Adolf Hitler tarzı küçük bir bıyık takmış, diğerleri ise kırmızı gamalı haç kol bandının olduğu siyah üniforma giymiş olarak görülüyor. Ayrıca mekan siyah, kırmızı ve sarı Alman bayrağı renklerinde balonlar, Nazi silahlarının kopyaları ve masa örtülerinde gamalı haçlarla süslenmişti. Fotoğraflar sosyal medyada öfke ve şaşkınlıkla karşılandı.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Duque, Twitter'da yaptığı açıklamada, "Nazizm için herhangi bir özür kabul edilemez. Altı milyondan fazla insanın hayatına mal olan, Yahudi Soykırımı'ndan sorumlu olanlara atıfta bulunan sembolleri kullanan her türlü gösteriyi kınıyorum" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental