2 Aralık 2021 Perşembe 07:05

Bodrum´da tam da Jak Kohen´lik bir sergi

Esti SAUL Toplum 742 görüntüleme
27 Ekim 2021 Çarşamba

Açık Radyo’nun sevilen ismi Jak Kohen anısına ‘Müzisyenler Fotoğraf Sergisi’ Bodrum Oasis AVM’de 28 Ekim gününe kadar gezilebilecek. Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği (BODFAD), Halikarnas Bodrum Fotoğraf Sinema Amatörleri Derneği (BOFSAD) ile Heredot 3. Yaş Akademisi (H3A) Fotoğraf Grubu üyelerinin katkıları ile hazırlanan karma sergide 37 fotoğrafçıdan 37 kare bulunuyor.

28 Nisan 1951 tarihinde İstanbul’da doğan Jak Kohen 1974’te Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi Bölümünden mezun oldu. Sonraki yıllarda özel sektörde üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi.

Emekli olduktan sonra, 2004-2010 yılları arasında Açık Radyo’nun yayın sorumlusu oldu. Açık Radyo’nun kurulduğu günden beri devam eden ‘Gitaresk’ ve ‘Dünyanın Cazı’nın yanı sıra birçok program hazırlayıp sundu. Programlarında dinleyicilere müzik sevgisi ve bilgisi aşıladı. Radyoculuğun dışında, müzik ortamlarının koleksiyonculuğu, fotoğrafçılık, bilgisayar ve motosiklet ile ilgilendi. Birçok fotoğraf sergisine katıldı.

2010 yılında Açık Radyo’daki görevini bırakarak Bodrum’a yerleşti. Çevirmenlik yaptı ve radyo programlarına devam etti. H3A’ya kurulduğu ilk yıllarda üye olan Kohen, bu derneğin gelişimine özellikle IT altyapısı konusunda katkılarda bulundu.

27 Mart 2019 günü hayata veda eden Jak Kohen, Bodrum Yalıkavak Sandıma Mezarlığı’nda defnedildi.

Jak Kohen mi? O da kim?

Açık Radyo’daki programını 18 yıl boyunca “Jak Kohen, yani ben” diye açan Kohen, gitaresk.com’da kendisini şöyle tanıtıyordu:

“Jak Kohen mi? O da kim?

28.4.1951’de İstanbul’da doğdu. 1962’de rock müziği dinlemeye başladı.

Hâlâ dinliyor.

1965’te bir ara koleksiyonculuk illetine kapıldı.

Hâlâ topluyor.

Bu arada: 1974’te Boğaziçi Üniversitesi, İdari Bilimler’den Pazarlama ve Finans lisansları aldı.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel