16 Ekim 2021 Cumartesi 17:35
Op Dr Mücteba Gündüz

İftira ve İnkarla Mücadele Birliği: 5 yetişkin ´gamer´dan 1´i çevrimiçi antisemitizme uğruyor

İftira ve İnkarla Mücadele Birliği´nin (ADL) yaptığı incelemelere göre, çevrimiçi oyun oynayan yetişkinler yüksek oranlarda tacize uğruyor. Oyunculardan siyahiler, kadınlar ve Asyalılar en yüksek oranda taciz edilen kişiler olarak tespit edildi.

Dünya 989 görüntüleme
17 Eylül 2021 Cuma

ADL’nin çarşamba günü yayınladığı bilgiye göre, çevrimiçi oyunlar oynayan 97 milyon Amerikalı arasında tacizin yaygın olduğunu ortaya çıktı. ADL’nin incelemelerine göre, yetişkin oyuncuların yüzde 83'ü, 13-17 yaş arasındakilerin ise %60’ı oyun oynarken tacize uğruyor.

Yetişkinler arasında, kadınların neredeyse yarısı, siyahi oyuncuların %42'si, Asyalı ve LGBTQ+ oyuncuların üçte birinden fazlası tacize uğradıklarını açıkladı. Müslüman oyuncuların dörtte biri tacize uğrarken Yahudi oyuncuların beşte biri antisemitizme uğruyor.

Gençlerin %17'sinin tacize uğradıktan sonra aileleri veya arkadaşlarıyla konuşmak istemedikleri, tacize uğrayanların %10'unun ise okulda başarısız olmaya başladığı belirtildi.

ADL’nin incelemeleri haziran ayında bir oyun ve e-spor analiz firması Nowzoo ile işbirliği içinde gerçekleştirildi. İncelemeler 1664 yetişkin ve 542 genç arasında yapıldı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental