23 Ekim 2021 Cumartesi 01:45
Op Dr Mücteba Gündüz

Antisemitizm Avustralya´da hızlı yükseliyor

Avustralya´nın Queensland şehrinde yapılan ankete göre, Yahudi Cemaati´nin her 10 üyesinden 6´sı, antisemitizme uğradığını belirtti.

Dünya 1169 görüntüleme
12 Ağustos 2021 Perşembe

Queensland Yahudi Kurulu Başkan Yardımcısı Jason Steinberg, "Queensland'de Yahudi karşıtlığına maruz kalmış Yahudiler istismara uğradı, taciz edildi, sırf Yahudi oldukları için zorbalık gördü ve üzücü bir şekilde bu olayların çoğu işyerinde meydana geldi. Queensland Yahudilerinin yüzde 15'i İsrail ve/veya Siyonizm ile ilgili zorbalığa uğradıklarını belirttiler’’ dedi.

Steinberg eyalet hükümetini, Yahudi karşıtları tarafından kullanılan Svastika gibi Nazi sembollerinin halka açık sergilenmesini ve satışını yasaklamaya çağırdı.

Steinberg, birinin davranışının başkalarını korkutması, ırk, din, cinsellik ve cinsiyete dayalı tacizi teşvik etmesi muhtemelse, bunun cezai bir suç haline getirilmesi çağrısında bulundu ve 14 yıla kadar hapis cezası önerdi.

Avustralya Yahudileri Yürütme Konseyi tarafından toplanan veriler, bu yıl Queensland'de bildirilen Yahudi karşıtı olayların sayısının 2020'deki toplam olay sayısıyla eşit olduğunu gösterdi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel