23 Ekim 2021 Cumartesi 01:18
Op Dr Mücteba Gündüz

İngiltere ve Almanya´dan 3. doz aşı takviyesi

İngiltere ve Almanya, önümüzdeki aydan itibaren nüfusun risk altındaki üyelerine ve gençlere 3. doz aşıyı sunmaya başlayacak.

Dünya 1246 görüntüleme
3 Ağustos 2021 Salı

The Telegraph Gazetesi’nin pazar günkü haberine göre, İngiltere eylül ayından itibaren on milyonlarca kişiye 3. dozu sağlayacak. Takviye aşı 50 yaş üstü ve bağışıklığı düşük olanlar da dahil olmak üzere yaklaşık 32 milyon kişiye uygulanabilecek. Ayrıca Ulusal Sağlık Hizmeti çalışanlarına ve bakımevi personeline de takviye aşı yapılacak.

Takviye aşıların 6 Eylül’den itibaren yapılmaya başlanması ve Noel’e kadar belirlenen kesimin tamamına uygulanması planlanıyor.

İngiltere Sağlık Bakanlığı, haziran ayında da 70 yaş üstü ve sağlık sorunları nedeniyle risk altında olanlara eylül ayından itibaren destekleyici aşılar sunmayı planladığını duyurmuştu.

Almanya'da eyalet sağlık bakanları pazartesi günü, özellikle hassas gruplara eylül ayında takviye aşılar yapmaya kararı aldı. Ayrıca, AstraZeneca veya Johnson & Johnson aşılarıyla aşılanan herkesin eylül ayından itibaren Pfizer-BioNTech veya Moderna gibi bir mRNA aşısıyla tazeleme aşısı olabileceğini açıkladılar.

Almanya'nın üst düzey sağlık yetkilileri, 12 yaş ve üstü tüm çocuklara ve gençlere COVID-19 aşısı sunmaya başlayacağını açıkladı.

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, 16 Alman eyaletinin sağlık bakanıyla yaptığı görüşmenin ardından, "Sözümüzü tutuyoruz, isteyen herkes yaz aylarında aşı olabilir. Tüm yaş grupları için yeterli aşımız var" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel