26 Eylül 2021 Pazar 16:35

Biden, 12 çocuk annesi Ortodoks danışmanın önünde diz çöktü

ABD Başkanı Joe Biden, Ortodoks bir Yahudi olan İsrail Devlet Başkanı Rivlin´in danışmanının on iki çocuklu bir anne olduğunu öğrenince karşısında diz çöktü.

Dünya 927 görüntüleme
7 Temmuz 2021 Çarşamba

Kendisi de dört çocuk babası olan Biden, daha fazla çocuk sahibi olan bürokrata hayranlığını gösterdi.

Geçtiğimiz hafta, Biden İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin’i resmi ziyareti sırasında Beyaz Saray’da ağırladı. Rivlin Biden’a, uzun yıllardır en önemli danışmanı olan 45 yaşındaki Ravitz’in, son derece zorlu mesleği haricinde ayrıca on üç kişilik bir ev halkını da idare ettiğini söyleyince, Biden önünde diz çökerek kadına takdirini ifade etti. Bu jest karşısında gerek Rivlin gerekse Ravitz şaşkınlıklarını gizleyemediler.

Rivlin gelecek hafta koltuğunu geçmişte Yahudi Ajansı’nın başkanlığını da yapmış olan Isac Herzog’a devredeceğinden, ABD seyahati devlet başkanı olarak yapacağı son denizaşırı ziyaret oldu.

Babası ABD doğumlu Ravitz, Kudüs’te öğretmen olmak üzere eğitim aldıktan sonra, İsrail’de meclisi Knesset’te milletvekili olan, dindar kesim Haredilerin liderlerinden, kayınpederi Avraham Ravitz’in yardımcılığını yapmaya başladı. Ravitz, 1999 yılından beri, o zamanlar henüz sadece bir milletvekili olan Rivlin ile beraber çalışıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental