28 Ekim 2021 Perşembe 08:58
Op Dr Mücteba Gündüz

Reuven Rivlin: ´´Almanya antisemitizme karşı mücadelede güçlü bir ortak´´

İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin, Almanya´ya antisemitizme karşı mücadelede İsrail´in yanında kararlı duruşu için teşekkür etti.

Dünya 1046 görüntüleme
1 Temmuz 2021 Perşembe

Rivlin, perşembe sabahı Alman mevkidaşı Frank-Walter Steinmeier ile Kudüs'teki konutunda yaptığı ortak konuşmada Almanya'nın antisemitizmle mücadelede ‘güçlü bir ortak’ olduğunu belirtti.

Rivlin ayrıca Steinmeier'e Almanya'nın Hamas tarafından tutulan rehinelerinin iadesi konusunda arabuluculuğu için teşekkür etti.

Rivlin Almanya ile kurdukları ortaklık için, "Ortaklığımız, iki ülkenin yeni neslinin gençleri arasında bilimsel, akademik ve finansal işbirliği ile iki ulusu teşvik etmek için bir yaşam, yaratım ve tanınma ortaklığıdır" dedi.

Steinmeier ise, gelecek çarşamba günü Rivlin görevden ayrılmadan önce heyetiyle Kudüs'te bulunmaktan onur duyduğunu belirtti.

Steinmeier İsrail'in COVID-19 salgınına karşı mücadelesindeki performansı ve ülkedeki yeni siyasi durum hakkında konuştu. Steinmeier, ‘‘İsrail ve Filistin hükümetleri arasında bir güven ortamı yaratmamız gerekiyor” dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental