23 Ekim 2021 Cumartesi 01:36
Op Dr Mücteba Gündüz

Amazon´dan soykırım temalı tişörte yasak

Dünya 678 görüntüleme
9 Haziran 2021 Çarşamba

Amazon’da yer alan bir mağaza, satışa çıkardığı ve üzerinde Nazilerin soykırım döneminde Yahudileri takmaya zorladıklarına benzer sarı bir yıldız ile ‘Aşısız’ ibaresi bulunan tişörtü dükkânından kaldırdı.

Artık satıştan kaldırılmış olan ürünün üreticisi 27Threads adlı firma tarafından, yeni çıkarttıkları tişört tasarımıyla özgürlüğüne düşkün, tıbbi seçimlerinde hür olmak isteyen eylemcileri ve aşı karşıtlarını hedefledikleri açıklandı.

Aşı olmamayı seçenlere konulan yasakları protesto etmek amacıyla tasarlanmış bu son dizayn dışında ayrıca ABD’de aşı karşıtı gruplara üye kişiler ve destekçileri, COVID öncesinde de, sarı bir rozet takıyorlardı.

İftira ve İnkarla Mücadele Birliği (Anti-Defamation League-ADL) Başkanı Jonathan Greenblatt, 2019 yılında bu konuyla ilgili endişelerini paylaşmış, Washington Post’a verdiği bir röportajda, “Soykırım sırasında Yahudilerin düştükleri durumla bugün aşı karşıtı olan kişilerin yaşadıklarını karşılaştırmak, tek kelimeyle yanlıştır. Politik veya sosyal gündemleri olan kişiler, fikirlerini altı milyon Yahudi’nin katledildiği soykırımı basite indirgemeden paylaşabilmelidirler” demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel