26 Eylül 2021 Pazar 16:38

ABD´de, ´aşılanmamış´ yazılı sarı yıldız satan mağaza özür diledi

Üzerinde "aşılanmamış" yazan, sarı Davud´un Yıldızı şeklindeki rozetlerin reklamını yaptığı için eleştiri yağmuruna tutulan, Tennessee´deki şapka mağazası özür dilemek zorunda kaldı.

Dünya 950 görüntüleme
2 Haziran 2021 Çarşamba

HatWRKS'nin sahibi Gigi Gaskins, iş ortaklarından birini kaybetmesi ve boykotla tehdit edilmesinin ardından özür diledi.

Gaskins ilk başta,  "Sessiz kalıp ve boyun eğmektense, düşenlerin yanında durarak; tarihe çok daha fazla saygı gösteriyorum. Bu en kötü suç. O zaman da öyleydi ve şimdi de öyle" diyerek reklamını savundu. Gaskins, halktan gelen yoğun tepkilerin ardından geri adım atarak ifadelerini geri çekti ve 5 dolarlık rozetlerinin reklamını yaptığı paylaşımı kaldırdı.

HatWRKS Instagram sayfasında, “Davud’un Yıldızını önemsizleştirmeyi veya milyonlarca insanın yaşadıklarına saygısızlık etmeyi hiçbir şekilde düşünmedim. Gerçek endişemi ve korkumu paylaşarak, böyle bir şeyin bir daha asla olmayacağından emin olmak için elimden gelen her şeyi yapmayı istemiştim. Her türlü duyarsızlık için içtenlikle özür dilerim” yazan özür mesajı yayınladı.

Özür açıklamasının yayınlamasından daha önce, iş ortağı John B Stetson adlı şapka üreticisi, ürünlerini artık mağazada satmayacaklarını duyurmuştu.

Gaskins, COVID-19 aşı karnelerini Yahudilere verilen Nazi rejimi belgeleriyle kıyasladığı ve koronavirüs pandemisi için Yahudi hayırsever George Soros ile Microsoft kurucu ortağı Bill Gates'i suçlayan komplo teorilerini desteklediği için geçmişte de eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental