29 Temmuz 2021 Perşembe 16:01
Radisson

Aşkelon roket saldırısında iki İsrailli öldürüldü

Salı günü Aşkelon´da iki İsrailli kadın, roket bombardımanı sırasında öldürüldü. İsrail Ordusu ise, Gazze Şeridi boyunca Hamas ve İslami Cihad bölgelerini hedef almaya devam etti.

Dünya 1482 görüntüleme
11 Mayıs 2021 Salı

Öldürülen kadınlardan biri 60'larında, diğeri 80'li yaşlarındaydı. İsrailli kadınlar Aşkelon'da evlerine roketler çarpınca öldü. Birkaç dakika sonra IDF, Gazze'deki roket ateşinden sorumlu iki üst düzey İslami Cihad komutanını öldürdüğünü bildirdi.

İsrail Polisinin verdiği bilgiye göre, Aşdod ve Aşkelon'da onlarca bina roketlerle vuruldu. Binalardan biri okuldu. Binaları vuran Filistinlinin kimliği Samah Abed el-Memluk olarak belirlendi. İsrail Ordusu, Al-Mamlouk'un İslami Cihad'ın roket cephaneliğinden sorumlu olduğunu açıkladı.

Başka bir saldırıda, İslami Cihad'ın Gazze Tugayı komutan yardımcısı Hassan Abu al-Atta da İsrail ordusunun Gazze'nin Rimal semtinde sekiz katlı bir binada bir apartman dairesini vurması nedeniyle öldürüldü.

Salı günü erken saatlerde, İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, İsrail'in güneyine yönelik roket saldırıları devam ederken, İsrail Ordusu Gazze Şeridi'nde büyük ölçekli bir saldırıya hazırlandığı sırada 5.000 yedek askerin çağrılmasını onayladı.

Pazartesi günü öğleden sonra İsrail 400'den fazla roket tarafından bombalanarak 70'den fazla İsrailli yaralandığı için ordu pazartesi gecesi Gazze'de 130'dan fazla hedefi vurdu.

İsrail Ordusu, "Kudüs Kılıcı" adlı operasyon kapsamında geldiğini söylediği roket ateşine misilleme olarak, "Duvar Muhafızları" adını verdikleri bir operasyonda örgüt hedeflerine hava saldırıları düzenledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel