18 Eylül 2021 Cumartesi 19:37
izmir marriot
izmir marriot

´´İsrail Enerji Bakanı Türkiye´ye davet edildi´´

İsrail´de yayın yapan Kan News isimli haber kanalında yer alan iddiaya göre, Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz´i haziran ayında düzenlenecek bir konferans için Türkiye´ye davet etti.

Dünya 1934 görüntüleme
22 Nisan 2021 Perşembe

Davetin iki ülke arasında 2018 yılından bu yana bir ilk olma özelliği taşıdığı ifade edildi.

Öte yandan çarşamba akşam saatlerinde katıldığı bir canlı yayında İsrail ile ilişkilere değinen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Şu anda İsrail'de hükümet kurma çalışmaları ve arka arkaya seçimler var. Bağımsız olarak bizim İsrail ile ilişkilerimizin sağlıklı ilerleyebilmesi için şu anda Filistin halkına yönelik, aynı şekilde Kudüs ve Harem-i Şerif'in statüsünü değiştirmeye yönelik hamlelerinden vazgeçmesi lazım. Bu anlayış değişmezse ve bu saldırganlık illegal şekilde devam ederse sağlıklı bir ilişki olmaz" ifadelerini kullanmıştı.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin devam ettiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, "Ticaret artıyor, şirketler çalışıyor. Bir ülkeyle ilişkiler biraz kötüleştiği zaman o ülkede ticaret ve diğer alanlarda şirketlerimizin çıkarlarını yok sayarak adım mı atalım?" demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel