1 Ağustos 2021 Pazar 12:28

Darısı başımıza

Kısıtlamalara rağmen, vaka sayılarının dikkate değer bir düşüş göstermemesi, gözleri yeniden aşılama sürecine çevirdi. Aynı günlerde, aşılama sürecini büyük ölçüde tamamlamış olan İsrail, açık havada maske takma zorunluluğunu kaldırarak ve okulları tamamen açarak, normal hayata dönüşün en büyük adımını attı.

Dünya 2039 görüntüleme
21 Nisan 2021 Çarşamba

Aşılamayı tamamlayanlar %9,4

Türkiye’de 55 yaş üzerindekilerin aşılanmasına başlandı. Ancak yetkililer aşılanma oranlarının düşük seyretmesinden şikayetçi. Ülkemizde 19 Nisan itibariyle, iki doz aşısını tamamlayanların oranı yüzde 9,4 olurken (7,87 milyon kişi), tek doz aşısını olanların oranı ise 14,7 (12,46 milyon kişi). Dünya ülkelerinde, iki dozu aşıyı da tamamlayanlar arasında Türkiye üst sıralarda yer alırken, sadece ilk dozu olanlar sıralamasında gerilerde kalıyor.

İsrail’de okullar açıldı

İsrail’de hafta başı itibariyle, iki doz aşılanan halkın oranı yüzde 57,5 olarak açıklandı. Nüfusun önemli bir bölümünün aşılanması ve vaka sayısının düşmesi sonucunda ülkede, açık alanda maske takma zorunluluğu kaldırıldı. İsrail’de bu hafta itibariyle, tüm sınıflar da okula gitmeye başladı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel