9 Mayıs 2021 Pazar 08:09
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Jürgen Klopp: “Her şey parayla ilgili”

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, Avrupa Süper Ligi hakkında konuştu. Alman teknik adam hiçbir şeyden haberi olmadıklarını söyledi.

Spor 981 görüntüleme
21 Nisan 2021 Çarşamba

Avrupa Süper Ligi hakkındaki düşüncelerinin değişmediğini söyleyen Alman teknik adam, "Fikrim değişmedi. İnsanlar bundan memnun değil ve bunu çok iyi anlıyorum. Bu sürece dahil olmadım. Ne ben, ne oyuncular, bu konu hakkında hiçbir şey bilmiyorduk. Amacım her zaman UEFA Şampiyonlar Ligi'nin bir parçası olmaktı. West Ham'ın Şampiyonlar Ligi'nde oynayabileceği fikrini beğendim.

Unutmayalım ki kulübün en önemli unsurları taraftarlar ve takımdır. Ve bunun önüne hiçbir şeyin çıkamayacağından emin olmalıyız. Taraftarların öfkesini çok iyi anlıyorum çünkü bu 12 kulübün bunu neden yaptığını tam olarak bilmiyorum. Ama her şey parayla ilgili. Her zaman daha fazla maç, daha fazla maç" dedi.

Jürgen Klopp, 2019’da ortaya atılan Avrupa Süper Ligi iddialarıyla ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: "Umarım Avrupa Süper Ligi denilen şey hiçbir zaman kurulmaz. Bugün Şampiyonlar Ligi'nin işlediği yapı ile futbol harika bir ürüne dönüştü. Neden Liverpool'un Real Madrid ile on sene üst üste oynayacağı bir sisteme ihtiyaç duyalım ki?"

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU