29 Temmuz 2021 Perşembe 14:45
Radisson

Ölümünden 10 yıl sonra yeni Amy Winehouse belgeseli geliyor

Amy Winehouse´un annesinin, kızının hayatıyla ilgili ayrıntıları anlattığı belgesel, Yahudi asıllı İngiliz şarkıcının 27 yaşında ölümünden 10 yıl sonra temmuz ayında yayınlanacak.

Dünya 1404 görüntüleme
1 Nisan 2021 Perşembe

2011 yılında, 27 yaşındayken vefat eden şarkıcı Amy Winehouse’un ölümünün 10’uncu yılında, onu anlatan yeni bir belgesel çekilecek. Yapımını BBC Two ve BBC Music’in üstleneceği projeye sanatçının annesi Janis Winehouse anlatıcı olarak katkıda bulunacak.

BBC’nin haberine göre, 2003 yılında Multipl Skleroz (MS) hastalığı teşhisi konulan Janis Winehouse, hastalığının onu "Amy ile ilgili anılarını yok etmekle tehdit ettiği" için belgesele katılmayı istediğini ifade etti. “Dünyanın benim büyüttüğüm gerçek Amy’yi tanıdığını hissetmiyorum” ifadelerini kullanan Janis Winehouse, “Gerçek Amy hakkında daha derin bir içgörü sunma fırsatını dört gözle bekliyorum” dedi.

BBC yaptığı açıklamada, yeni belgeselde daha önce görülmemiş aile arşivi belgelerinin yer alacağını açıkladı. "Janis, Amy’nin bilinmeyen taraflarını anlatmak için ailesi, arkadaşları ve Amy'yi en iyi tanıyanlardan yardım alacak" dedi.

Amy Winehouse, daha önce 2015 yapımı, En İyi Belgesel Oscar’ı kazanan "Amy" adlı belgesele konu edilmişti. Filmde Janis Winehouse ve şarkıcının sevdiği birçok isim yer alıyordu. Ancak film gösterime girdikten sonra aile, belgeselden "ayrılmak" istediklerini belirten bir açıklama yapmıştı. Aile, belgeselle ilgili yaptığı açıklamada, filmde temelsiz iddialara yer verildiğini belirterek, "Anlatı, Amy'nin hayatının son yıllarında onunla hiçbir ilgisi olmayan arkadaşlarının dar bir örneğinden oluşuyor’’ ifadeleri kullanılmıştı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel