1 Ağustos 2021 Pazar 12:41

Fenerbahçe: "İstanbul Sözleşmesi kararı gözden geçirilsin"

Spor 7129 görüntüleme
24 Mart 2021 Çarşamba

Fenerbahçe, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesiyle ilgili olarak toplumsal sonuçlarından endişe duyulduğu ifade etti. Fenerbahçe, kararının yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

"Kadınlar ve kız çocukları için toplumumuzu aynı noktada olmaya davet ediyoruz" başlığı ile verilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Geride bıraktığımız hafta sonu İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine dair kararı üzülerek öğrendik. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin kadın erkek eşitliğinin sağlanması adına hayata geçirdiği HeForShe kampanyasını iki yıldır destekleyen, kadınlar ve kız çocuklarının toplumda ve sporda özgürce, eşit şartlar altında yer alması adına pek çok çalışma yürüten, kadınlara yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu bilerek en yüksek sesle; ‘Kadına şiddet suçtur! Ortak olma seyirci kalma!’ diyen Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, sözleşmenin yürürlükten kaldırılmasının toplumsal sonuçlarından endişe duyduğumuzu vurgulamak istiyoruz.

Kadına yönelik her türlü ayrımcılığı ve şiddeti önlemeye yönelik önemli bir adım olan İstanbul Sözleşmesi’ni tüm toplumumuzun ortak menfaati için gözetmemiz gerektiğine inanıyoruz ve bu doğrultuda fesih kararının yeniden gözden geçirilmesini talep ve rica ediyoruz.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel