15 Mayıs 2021 Cumartesi 22:50
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Kamala Harris´in eşi LGBT Seder´ine katılıyor

Dünya 3181 görüntüleme
24 Mart 2021 Çarşamba

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in eşi Doug Emhoff, bu sene yapılacak National Rainbow Seder'inde konuk konuşmacı olarak yer alacak. Sanal ortamda gerçekleşecek etkinlik, Pesah Bayramı'nı LGBTQ bakış açısı ile kutlamayı amaçlıyor.

Seder'in teması "Yenileme ve Direniş: Kurtuluşa Doğru Bir Yolculuk".  Bu sene yapılacak seder, National Rainbow Sederi'nin kuruluşundan günümüze 13 yılda kaydettiği ilerlemeye yoğunlaşarak, Pesah hikâyesini LGBTQ hareketinin tarihiyle birleştiren, özel bir Agada içerecek.

Emhoff, ABD'nin ilk 'second gentleman'ı (başkan yardımcısının erkek eşi) olmasının yanı sıra, ülke tarihinde göreve gelmiş bir başkan yardımcısının ilk Yahudi eşi.

Bugüne kadar ABD Başkanlık kadrosunda, üst yönetime hiçbir Yahudi seçilmedi, ancak Donald Trump'ın kızı İvanka Trump, Jared Kushner'la evlenmeden önce din değiştirerek, first family'nin (Başkanın ailesi) ilk Yahudi üyesi olarak tarihe geçmişti.

Brooklyn'de doğan ve New Jersey'de büyüyen Emhoff, Beyaz Saray'daki second gentleman rolüne yoğunlaşmak için, Los Angeles'taki bir özel hukuk firmasında sürdürdüğü spor ve eğlence endüstrisi avukatlığı görevinden ayrıldı. Üst düzey avukat olan Emhoff, kendini gönüllü hukuk ve hayır işlerine adamış, bir "adalet ve eşitlik savunucusu" olarak tanımlıyor.

Harris ile birlikte kampanya çalışmaları süresince, Emhoff'un sosyal medya hesabı, takipçi sayısını büyük ölçüde arttırdı. Twitter ve Instagram'da, eşine verdiği özverili desteği ile takdir edildi. Emhoff, hayran kitlesini romantik jestlerle genişletti. Bir seferinde medyada, Harris'in elindeki mikrofonu kapan bir protestocunun elinden, Emhoff'un mikrofonu geri almak için mücadele ettiği görüntüler yer aldı. Olay sonrası paylaştığı tweet’te Emhoff, “Tüm nazik görüşleriniz için teşekkür ederiz. Biz iyiyiz. Kamala Harris'i seviyorum ve onun için her şeyi yaparım" dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ