15 Nisan 2021 Perşembe 13:34
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

NBC protestosu: “Antisemitizm komik değil”

Dünya 2947 görüntüleme
3 Mart 2021 Çarşamba

Bir grup Amerikalı Yahudi, cumartesi akşamı, en çok izlenen talk şovlardan biri olan Saturday Night Live’ın (SNL) yayını öncesinde, NBC kanalının New York’taki binası önünde protesto düzenledi. Söz konusu protestonun nedeni, bir hafta önceki programda, İsrail’deki aşılamayla ilgili yapılan espriydi.

Protestoyu, NY eski meclis üyesi ve Amerikalılar Antisemitizme Karşı kurumunun başı olan Dov Hikind düzenledi. Hikind, protestoyu düzenlediği sosyal medya hesabında NBC'ye 'Antisemitizmin hiçbir zaman komik olmadığının' söylenmesi gerektiğini belirtti.

Protestocular NBC'nin 49. Sokak’taki kapısının önünde toplanarak “Yazıklar olsun NBC” ve “Antisemitizm komik değil” sloganları attı. Hikind, “Hala özür dilememeleri inanılmaz... Korkunç ve kötü bir şey yaptılar; NBC gibi büyük bir kanalın nefreti yaymaktan keyif alıyor olmasından bıkıp usandım. Tam olarak bunu yapıyorlar... Yahudileri tehlikeye sokan bu tür şeylere karşı sessiz kalmayacağım” şeklinde konuştu.

Geçen haftaki programda komedyen Micheal Che, Hafta sonu Gelişmeleri bölümünde, “İsrail nüfusunun yarısını aşıladığını duyurdu. Tahmin ediyorum aşılananlar nüfusun Yahudi yarısıdır” dedi. Che'ye karşı aktivistler ve kurumlardan sert tepkiler geldi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ