15 Nisan 2021 Perşembe 14:22
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Avusturya Şansölyesi ve Danimarka Başbakanı COVID seferberliği için İsrail´e gidiyor

Dünya 3049 görüntüleme
3 Mart 2021 Çarşamba

Avusturya Şansölyesi Sebastian Kurz, Twitter üzerinden yayınladığı bir dizi mesajla, Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen ile İsrail’e seyahat edeceğini ve pandeminin kontrol altına alınması konusundaki İsrail’le işbirliklerinin kapsamını nasıl genişletebileceklerini görüşeceklerini açıkladı.

Kurz, geçtiğimiz ilkbahar aylarından beri işbirliklerinin gündemde olduğunu belirterek, "Danimarka ve İsrail’deki ortaklarımızla sıkı takipteyiz” dedi.

Kurz ayrıca, Frederiksen ile kendisinin Netanyahu’yla aşı ve ilaçlarla ilgili araştırma ve üretim konusunda işbirliğine gideceklerini, aşı üretiminin hızlandırılarak tedarikinin sağlanmasının en öncelik verdikleri konu olduğunu belirtti.

Mesajlar, Cumartesi günü, Kurz’un Avusturya’daki hayatın normalde dönmesi konusunda yaptığı planlarla ilgili açıklamalar dizisinin ardından geldi.

"Aşılanmanın ilerlemesi ile birlikte yaz aylarında normale döneceğiz" diye yazan Kurz, Avusturya’nın aşı sonrasında da korona virüsü ile yaşamaya hazır olması gerektiğini belirttikten sonra sözlerine, “Pandemi, farklı aşı ve tedavi gerektirebilecek mutasyonlara uğrayarak hayatlarımızı meşgul etmeye devam edecektir” diyerek devam etti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ