20 Ocak 2022 Perşembe 17:56
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İsrail Stevie Wonder´ı Wolf Ödülü ile onurlandırdı

70 yaşındaki efsanevi şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Stevie Wonder, 9 Şubat´ta İsrail´de sanat ve bilim dallarında verilen prestijli Wolf Ödüllerinin müzik kategorisindeki ödülünün sahibi oldu.

Kültür 6772 görüntüleme
17 Şubat 2021 Çarşamba

İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin’in ofisinden yapılan açıklamada, Wonder’ın ‘topluma ve müzik sektörüne sunduğu eşsiz katkısı ve müzik severlerin nesiller boyu hayatını zenginleştirmesi’ nedeniyle ödüle hak kazandığı belirtildi.

Wonder, opera sanatçısı Jessye Norman’dan sonra müzik dalında Wolf Ödülünü alan ikinci Afro-Amerikalı oldu. Wonder ödülü Avusturyalı bestekâr Olga Neuwirth ile paylaştı.

Bilim ve sanat konularında üstün başarıları teşvik etmek amacıyla kurulan ve kâr amacı gütmeyen Wolf Vakfının yaptığı açıklamada, “Neuwirth ve Wonder temelde farklı tür ve stillerde şarkı söyleseler de her ikisi de kendilerine has ifadeleri ile sanatın sınırlarını genişleterek, evrensel değerler ve insanı ideallerin yayılmasına araç oldular” ifadesine yer verildi. Sanatın yanında fizik, kimya ve tıp ödülü de verilen törende Rivlin her bir kazananın, tam olarak anlamadığımız bir şekilde olsa da insanlığın ruhunu derinliklerden yukarı kaldırdıklarını dile getirdi. 

Wolf Ödülü 1978’den beri veriliyor. Sertifikanın yanında verilen para ödülünün değeri 100 bin dolar.  Normalde İsrail Meclisi Knesset’de dağıtılan ödüller bu yıl pandemiden dolayı onurlandırılan kişilerin her birinin evlerine gidilerek verilecek.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental