2 Mart 2021 Salı 02:03
vakko
vakko

Butik Otel, Kır Düğünü, Kurumsal Etkinlik Alanı: RIVA´S CLUB

Çekmeköy´de 2012 yılında farklı bir konseptle açılan, pet sahiplerine, petleriyle birlikte tatil meka- nı sunan Rivas Club butik otelinin sahibi Kemal Kural ile otelin özelliklerini ve yanında yer alan, düğünlere, kurumsal etkinliklere ev sahipliği yapan Rivas Wellgarden´ın ayrıcalıklarını konuştuk.

Roza KUTİEL Yaşam 2719 görüntüleme
20 Ocak 2021 Çarşamba

 Rivas Club ne zaman ve nerede açıldı; açılış amacı nedir? Rivas Club 2012 yılında Çekmeköy’de, konum olarak Ataşehir’e 30 dak, 3.Köprü Hüseyinli çıkışına 2 km mesafede, Ömerli – Beykoz yolu üzerinde Sırapınar mevkiinde açıldı. Ulaşım çok kolaydır.Avrupa yakasından bize frene basmadan gelinebilmekte. Yeşillikler içinde, İstan- bul’a çok yakın, ulaşımı kolay bir vaha konumundayız.

Rivas Club bir ihtiyaca göre açıldı. Pet sahipleri maalesef çoğu restaurant ve otele gitmek istediklerinde, yasaklarla karşı- laşıyorlar. Amacımız hem pet sahiplerine hem de patili dostlarımıza bir mekân sağlamak ve hatta onların sahipleri ile birlikte koşturabilecekleri, sosyalleşebilecekleri alanlar yaratmaktı. Burada 2000 metrekare bir alan köpek ve sahipleri için ayrılmış ve çit ile çevrildi. Amacımız eğer dışarıda yemek yeniyorsa büyük cins köpeklerimizin sahiplerinin yanında tas- malı olarak bulunabilmesi, kış günlerinde ve konaklamalarda ise köpeklerin 10 met- rekarelik odalarda misafir edilmeleridir. Köpeklerimiz için özel bir köpek otelimiz mevcut olup, bu tür durumlar için ücretsiz hizmet vermekte.

Rivas Club ile ilgili neler söylemek istersiniz?

Kaliteye özen göstermeye çalışan bir oteliz. Yaklaşık 25 yıldır hizmet sektörün- de servis veren bir şirket olarak, bu bi- linçle 19 oda, 51 yatağa sahip tesisimizle hizmet veriyoruz. Bu bölgenin iyi otelleri arasında yer almaktayız. Şömine köşemiz çok güzel. Kış günlerinde misafirlerimize harika bir ortam sunuyor. Tüm odaları- mız kaloriferli ve özel klimalı. Pandemi döneminde merkezi klima yapmamamızın avantajını yaşıyoruz. Tesisimizde 6500 metrekarelik, alt yapısı, yani drenajı, sulama sistemi ve elekt- rik tesisatı tamamlanmış, bir kır düğünü  ve kurumsal piknik alanımız mevcut.

Geçen yıl yasaklardan önce açık mekânlar serbest olduğunda, büyük otellerden gelen üst düzey düğünlere ev sahipliği yaptık. Düğünler için aynı tesiste kapıları ayrı, ses izolasyonu yapılmış iki yerimiz var; Rivas Club’ın yer aldığı havuzlu bahçe ve 6500 metrekarelik Rivas Wellgarden alanı. Her ikisinde de jeneratör, park alanı, drenaj ve yağmura karşı back up mevcut.

 Rivas Wellgarden hangi amaçla yapıldı?

Rivas Wellgarden özellikle 2020 yılı içerisinde Riva’s Club özelinde almış ol- duğumuz yüksek talebi karşılamak üzere, var olan alt yapımızı, mevcut ve artan portföyümüze yeni bir platformda aynı tecrübeli hizmet anlayışı ile sunmak üze- rine kuruldu. 2020’ye kadar Rivas Club büyük kurumsal firmaların tercih ettiği, güzel bir piknik alanıydı. Ancak bazı glo- bal firmalar küçük çocuklar için havuzun tehlikeli olabileceği endişesi ile yaklaşı- yorlardı. Aslında bizim havuz kapatan sistemimiz var ama, globale anlatmak konusunda buna rağmen tereddüt yaşı- yorlardı. Ayrıca otelimizin müdavimleri var ve mayıs ayından eylül sonuna kadar cumartesi, pazar günleri piknik aldığı- mızda, bize devamlı gelen misafirlerimizi küstürüyorduk. Şimdi her iki tarafı da memnun eden bir konuma geldik.

Büyük etkinliklerde, örneğin 500- 1000 ve üzeri organizasyonlarda İstan- bul’da yer bulabilmek sınırlı idi. Bulunsa bile olanaklar kısıtlı idi. Şimdi İstanbul’a. hem kaliteli ve hem de olanakları olan, ulaşımı kolay bir tesis kazandırdık.

Otel, kır düğünü ve davetler ha- ricinde veya bu işleri destekleyen hiz- metleriniz var mı?

Düğünlerde hostes ve vale hizmeti verebiliyoruz. Tesisin sahibi, TOPKON Turistik Hizmetler (www.topkon.com) 1997’den beri ulusal ve uluslararası kongre ve incentive işleri yapmakta ol- duğundan, hava alanından veya değişik yerlerden istenebilecek transfer hizmetlerini sorunsuz halledebiliyoruz. Çünkü merkezimizde bunun için faal olan geniş bir kadromuz var.

Bunların haricinde otelimiz toplantı organizasyonları için çok ideal. Mevsim şartları elverdiğinde, bu pandemi döne- minde açık havada ağaç gölgesinde veya gazebolarda, LED ekranlarla toplantı dü- zenlenmesine yardımcı olduk. Ayrıca gün ışığı alan ve tamamen karartılabilen 150- 50-40-12 kişilik toplantı mekânlarımız bulunmakta.

Ve bu arada bir enerji firması ile yaptığımız anlaşma ile elektrikli araçlara şarj hizmeti verebilen bir tesis olduk. Gelen kişi şarj esnasında tabiatın keyfini çıkara- cak veya tesisimizin imkânlarından fay- dalanabilecek.

Son olarak ilave etmek istediğiniz birşey var mı?

Bu bölgenin kaliteli bir tesisi olduğumuzu ve altyapımızın iyi olduğunu iddia ediyoruz. 30 yılı aşkın bir süre ile turizmde çalıştığımız için gelebilecek istekleri biliyoruz ve global firmalara istediklerini verebileceğimizi düşünüyoruz. Otopark sorunumuz yok. Aynı tesis içinde yer alan Rivas Wellgarden 6500 metrekare ve düğünlerinin yanı sıra büyük kurumsal firmaların her türlü etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazır. Misafirlerimizin mantıklı çerçevesinde isteklerini çözmek arzusundayız ve yardımcı olabilrsek, çok mutlu oluyoruz. Yaz aylarında tesisismizin tam önünde gün batıyor, bu da çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Havuz sonrası keyfi için ideal bir ortam oluşturuyor. Şu anda ise, pandemi yasakları için müdavimlerimizin istekleri doğrultusunda oluşturduğumuz cuma-pazartesi, üç gece yarım pansiyon bir pandemi paketimiz var. Neredeyse konaklama ücretini yok sayıp, sadece yarım pansiyon için ücret talep ederek, misafirlerimizn pandemide uğradıkları rahatsızlıkları hissetmemeleri için katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Sizin ünlü kahvaltınızı duyduk. Bu konuda biraz bilgi ala- bilir miyiz?

Adnan Şahin bizim çok iyi bir arkadaşımız. Kendisi Anadolu Halk Mutfakları Derneği Başkanı. Ad- nan Bey bir Anadolu turuna çıkarken, beni ve oğlumu da yanında götürdü ve tek tek o yörelerin

en ünlü ürünlerini ve bu ürünleri yaratanlarla tanıştırdı. Biz de bu ürünleri sonrasında tek tek tedarik ederek, pazar günleri verdiğimiz açık büfe kahvaltımızı oluşturduk. Büfemizde, Anadolu’nun 41 deği- şik yöresinden sağlanan, 101 değişik ürün misafirlerimize sunuldu. Büfemizin adı da Anadolu Lezzetleri Kahvaltı Büfesi oldu. Büfede doğal üretilmiş 33 çeşit reçel,(sü- pürge çalısı reçeli, Bozcaada’dan gelincik reçeli, acı biber reçeli gibi) Manisa kaşarı, bohça peyniri, Malakan peyniri, Gaziantep katmeri ve su böreği, Malatya kayısı çekirdeği unundan yapılan kura- biyemiz, Hatay kömbemiz, Kargı tulum, Kastamonu pastırması ve sucuğu, manda ve keçi yoğurdu, manda kaymağı, Kars eski kaşarı, göbek kaşarı gibi ürünler bizi bir anda ünlü hale getirdi. Hafta arası dışarıdan gelenlerin rezervasyonlarını alıp, bazen doluyuz demek zorunda kalıyorduk. Pandemi sü- resince bu ürünlerimizi içlerinden seçerek ve her hafta değiştirerek serpme olarak veriyoruz. Pandemi sonrasında tekrar eski ünlü açık büfemize döneceğiz.

Anadolu lezzetleri kahvaltı büfemizi kurumsal firmaların toplantıları öncesinde de, anlaşmaya bağlı olarak sunuyoruz ve böylece kurumsal firma da toplantı katılımcılarına ayrıcalık sunmuş oluyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU