21 Ocak 2021 Perşembe 05:16
2n14

Gal Gadot’nun ‘Kleopatra’ rolüne tepki

Wonder Woman’ın yıldızı İsrailli Gal Gadot´nun ortak yapımcılığını üstlendiği bir filmde Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra´yı canlandıracağını açıklaması tepkilere neden oldu.

Dünya 2327 görüntüleme
21 Ekim 2020 Çarşamba

Gadot’nun yeni rolü, ulusal, kültür ve din açılarından uygunsuz olduğu tartışmalarına yol açtı.

Gazeteci Sameera Khan tweet’inde, Gadot'nun ‘utanması’ gerektiğini belirtti. Başka bir öfkeli sosyal medya kullanıcısı, “Saygısızlık. Siz (Gadot) İsraillisiniz. Bir Arap figürünü tasvir etmek, oynamak, bunun sonu iyi olmayacak” şeklinde paylaşımda bulundu. Yine başka bir Twitter kullanıcısı, "Bu saçmalığı boykot etmek için sabırsızlanıyorum” yorumunu yaptı.

Mısır Ptolemaios Krallığı'nın son aktif hükümdarı Kleopatra aslında Arap değildi. Mısır topraklarında krallığın hüküm sürdüğü MÖ 1. yüzyılda Araplar bulunmuyordu. Mısır, MS 7. yüzyıla kadar Araplar tarafından fethedilmedi.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Gal Gadot’nun ten rengini gündeme getirirken bazıları da bir İsraillinin ‘Ortadoğu tarihini’ anlatmaması gerektiğini dile getirdi.

Tartışmalar üzerine Gadot son paylaşımında, kabul ettiği projenin dünyanın dört bir yanındaki kadın ve kızlara ilham olmasını umarak, "Hayallerinden asla vazgeçmemeleri gerektiğini ve seslerini diğer kadınlar tarafından ve onlar için duyuracağını" belirtti.

**

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU