28 Kasım 2020 Cumartesi 23:25

ABD’de bir Yahudi gazetesi salgında kağıt baskıyı geçici olarak durdurdu

The Jewish Journal of Los Angeles adlı Yahudi kültürü gazetesi, salgın tedbiri olarak kağıt versiyonunun geçici olarak yayından kalktığını, sadece internet ortamında olacaklarını bildirdi.

Dünya 948 görüntüleme
19 Ekim 2020 Pazartesi

Yahudilerin yoğun olarak yaşadığı New York’un batısında en büyük Yahudi gazetesi olarak bilinen The Jewish Journal of Los Angeles son basılı kağıt versiyonunu 16 Ekim’de yayınladı.

Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni David Suissa, personele, okuyuculara ve reklam verenlere yaptığı duyuruda, sinagoglar yeniden tam olarak açıldığında ve hayat nispeten normale döndüğünde gazetenin kağıt versiyonunun tekrardan baskıya gireceğini belirtti.

Haftalık olarak her cuma Şabat öncesi çıkan, abonelik  bazında dağıtılan kağıt versiyon aynı zamanda Yahudi dini ve kültür merkezlerinde de bulunduruluyor.

Basında kağıt gazetenin gücünü asla yadsımadığını belirten Suissa, kamuoyuna şunları belirtti: “İnternetin biz basın çalışanlarına sunduğu sınırsız imkanları kabul ediyorum, ancak yazılı basının gücünü unutacak da değilim. Bence her ikisinin de farklı güçlü yönleri ve rolleri var. Sinagoglar yeniden açıldığında yeniden karşınızda olmak üzere…”

Gazete bir diğer duyurusunda salgın döneminde online ağırlığını daha da arttıracağını, Yahudi kültür faaliyetlerinin yayınlanması gibi yeni uygulamaları web sitesine katacağını da belirtti.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL