20 Ekim 2020 Salı 09:30

“Müslümanlar, Hıristiyanlar ve Yahudiler bu topraklara aitler”

BAE’nin Antiterör şefi artık teröre karşı İsrail ile birlikte çalışacaklarını söyledi.

Dünya 1485 görüntüleme
16 Ekim 2020 Cuma

Emirliğin en yetkili anti terör uzmanı Dr. Ali Raşit el Nuaimi Jerusalem post gazetesine yaptığı açıklamada,  Müslümanların, Hıristiyanların ve Yahudilerin bu topraklara ait olduğunu ve  refaha giden yolda birlikte çalışmaları gerektiğini belirtti. 

İsrail-BAE- Bahreyn  barış anlaşmasının Ortadoğu’daki  terör örgütleri için büyük bir yıkım olduğunu belirten El Nuaimi, anlaşmanın radikalizm ile beraberce savaşmak için de altın bir fırsat olduğunu ifade etti. 

Abu Dabi’de bulunan Radikal Kaynaklı Şiddet ve Teröre Karşı Organizasyon adlı kuruluşun Direktörü El Nuaimi sözlerini şöyle sürdürdü: “Hepimiz teröre karşı  kaynak ve imkanlarımızı birleştirmeli ve sınırları olmayan bu illete karşı birleşmeliyiz. Terörün ülkesi yoktur. her yer  bir cephedir. Biz Müslümanların bugün sorumluluğu  radikalizme karşı birleşmek, gerçek inancımıza dönmek ve çocuklarımıza gerçek İslam’ın bir barış inancı olduğunu göstermektir.” 

Hıristiyanlar ve Yahudilerin kökleri bu topraklara Ortadoğu’ya dayanıyor, Kuzey Amerika ve Avrupa’ya değil. Onlar bu topraklara aitler. Zamanında ortak tarihimiz olan bu inançların takipçileri ile birlikte bu toprakların geleceğini paylaşmalı ve inşa etmeliyiz.”

 

 

 

 

 

 

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental