20 Ekim 2020 Salı 08:38

Avrasya Ekonomi Zirvesi, 23. kez start alıyor

Ekonomi 3730 görüntüleme
7 Ekim 2020 Çarşamba

Dünyanın dört bir yanından konusunda uzmanları aynı çatı altında toplayan Avrasya Ekonomi Zirvesi, 23. kez kıtaları bir araya getiriyor. 7-8 Ekim günlerinde elliye yakın ülkenin katılımıyla gerçekleşen zirve devlet insanları, siyaset ve akademi dünyasının tanınmış şahsiyetlerinin yanı sıra dini önderler de yer alıyor.

Salgın nedeniyle altı aylık bir gecikmeyle gerçekleşen zirvenin ana başlığı, ‘Pandemi Sonrası Yeni Dünya’. Hem mevcut hem de eski devlet başkanlarının, bakanların, akademisyenlerin, iş dünyasından temsilcilerin ve dini liderlerin hazır bulunduğu zirvede yeni dünyanın ekonomisinden enerjisine kadar birçok konu ele alınıyor. COVID-19 aşısı konusunda önemli araştırmalar yapan Çinli Sinovac şirketinin Genel Müdürü Helen Yang da, konuşmacılar arasında yer alan isimlerden…

İki günlük zirvede gerçekleşen oturum başlıkları şöyle: ‘Yeni Dünya Ekonomisi'ne ve Yeni Dünya'ya Merhaba!’, ‘Korona virüsü salgını sonrasında Avrasya’da uzun dönemde sürdürülebilir enerji politikaları nasıl şekillenecek?’, ‘Terör ve Bölgesel Çatışmalar’, ‘Sürmekte Olan Bir İnsanlık Dramı - Dağlık Karabağ’, ‘Küreselleşmekte Yeni Güç Dengeleri ve Koronavirüs Sonrasında Yeni Dengelerin Işığında Saygı ve Yönetişim’.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental