23 Ocak 2022 Pazar 06:52
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Hamas üyelerine vatandaşlık Meclis gündeminde

CHP İstanbul Milletvekili Ahmet Ünal Çeviköz, Hamas üyeleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın görüştüğü iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

Dünya 1808 görüntüleme
26 Ağustos 2020 Çarşamba

Çeviköz, Meclis Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, Hamas üyelerine vatandaşlık verilip verilmediğini, AKP iktidarları döneminde toplan kaç Hamaslıya vatandaşlık verildiğini, Doğu Akdeniz’de çıkarlarımız gereği Türkiye’yi yalnızlaştıran ve izole hale getiren dış politika anlayışı terk edilerek İsrail ile ilişkilerin normalleşmesi gerekirken, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniyye ile görüşmenin ülke çıkarları ile örtüşüp örtüşmediğini sordu.

ABD’den tepki

Amerikan Dışişleri Bakanlığı da Türk hükümetinin Hamas ile ilişkilerini yüksek seviyede endişe ile karşıladıklarını açıkladı.

ABD ve AB tarafından terörist organizasyon olarak görülen Hamas’ın, uluslararası terörle ilgilenen iki isminin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ağırlanmasına tepki gösterilen açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devamlı bu terör organizasyonuna uzanması, Türkiye’nin uluslararası arenada izole edilmesine neden olacak, Filistin halkının çıkarlarına zarar verecek ve Gazze kaynaklı global terörü engelleme çabalarını etkisiz hale getirecektir” denildi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental