21 Ekim 2020 Çarşamba 10:21

Beyrut sinagogu büyük patlamadan az hasarla kurtuldu

Beyrut´un tek sinagogu olduğu iddia edilen bir fotoğrafta, 95 yıllık sinagogun şehirdeki patlamadan az etkilendiği görülüyor.

Dünya 1941 görüntüleme
12 Ağustos 2020 Çarşamba

Maghan Abraham Sinagogunun fotoğrafları Facebook'da, Lübnan Yahudi Cemaat Konseyi grubu tarafından paylaşıldı. Lübnan'ın organize bir Yahudi cemaati olmadığı gibi, ülkede çok az sayıda Yahudi yaşıyor.

Söz konusu fotoğrafta, yerlerde ve üzeri plastik çarşaflarla örtülmüş oturma banklarının üstünde moloz ve toz olduğu görülmekte. Duvarlarda çatlaklar olmadığı gibi, camların kırılıp kırılmadığı seçilemiyor ancak cam çerçevelerinin yerlerinde olduğu görülüyor.

Büyük bir renovasyondan geçmiş olan sinagog geçen sene kapılarını tekrar açmıştı.

4 Ağustos Salı günü gerçekleşen patlama, sinagogun bir mil batısında meydana geldi. Sinagogun karşısındaki Grand Serail devlet sarayının, menteşelerinden çıkan kapıları dahil pek çok yerinde önemli hasarları olduğu açıklandı.

Yetkililerin, 200’den fazla kişinin öldüğü patlamanın amonyum nitrat deposunda meydana geldiğini söylemelerinden bir süre sonra, cumhurbaşkanı Mişel Avn, cuma günü 'yabancıların karışma' olasılığının da incelendiğini açıklamıştı.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental