21 Ekim 2020 Çarşamba 10:46

Trump seçime aylar kala en büyük Yahudi destekçisine çattı

Bu hafta sonu Politico yayın kuruluşunda çıkan bir habere göre, ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyalarının en büyük bağışçısı olan Sheldon Adelson’a çattı.

Dünya 1951 görüntüleme
10 Ağustos 2020 Pazartesi

Haberdeki yoruma göre Başkan Trump, Adelson’un şimdiye kadar seçim kampanyasına yatırdığı milyonlarca doları bir an için unuttu ve ses tonunu sertleştirdi.

Habere göre, kumarhaneler kralı Sheldon, Başkan Trump ile bir telefon konuşması yapıyordu. Konuşmanın konusu COVID-19 salgınının ekonomide açtığı yarayı tedavi etmek için alınacak ekstra tedbirlerdi. Ancak Trump bir anda konuyu seçime getirerek Sheldon’un niye Trump kampanyasına daha çok destek vermediğini sordu ve 87 yaşındaki adamı adeta karşısına aldı.

Konuşmayı bilen Beyaz Saray’dan ismi saklı üç kişiye göre, Başkan tonunu sertleştirirken, Sheldon’un aslında seçim kampanyasına ne kadar çok destek verdiği hakkında hiçbir fikre sahip değildi. Sheldon yıllardır ülke çapında Cumhuriyetçi adayların seçim kampanyalarına milyonlarca dolar yatırmış bir bağışçı.

Ancak konuşmayı bilen kişiler, Sheldon’un, Trump’ın sert çıkışına hiçbir tepki vermediğini belirtiyor.

Trump’ın bu çıkışı ve diyaloğun siyasi platformlarda yayılması sonrası, Cumhuriyetçi kampanyayı yöneten yetkililer durumu endişe ile karşıladı. Başkan, istemeden bir anlık kızgınlıkla en büyük bağışçısını seçime aylarkala kendisinden uzaklaştırmıştı.

Adelson ve eşi Miriam geçtiğimiz haziran ayında sadece Cumhuriyetçi Senato adaylarını desteklemek için 25 milyon dolar bağışta bulundu.

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental