13 Ağustos 2020 Perşembe 04:50

Art On İstanbul ‘Ebedi Yaz’ı sunar!

Tuna SAYLAĞ Sanat 7649 görüntüleme
8 Temmuz 2020 Çarşamba

Art On İstanbul, 24 sanatçının katıldığı ‘Ebedi Yaz’ başlıklı karma sergi ile sanatseverlerle buluştu. Usta sanatçılarla genç isimleri, galerinin şemsiyesi altında olan ve olmayan sanatçıları bir araya getiren sergi, çoklu görme olasılıklarını ortaya sererek izleyiciyle sanat eseri arasında yakın bir ilişki kurmayı amaçlıyor. Sergi, belirsizliklerin bu döneme özgü olmadığı, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere 29 Ağustos’a kadar gerçek mekânda ve çevrimiçi olarak izleyici ile buluşacak. Sanatçılar:

Ahmet Çerkez, Ahmet Elhan, Anıl Önen, Begüm Yamanlar, Burcu Erden, Canan Dağdelen, Elif Ece Alarcın, Emrah Önal, Erdal İnci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Ilgın Seymen, Işıl Kapu, Melike, Mithat Şen, Oddviz, Olcay Kuş, Olgu Ülkenciler, Onur Mansız, Sena Gökçeoğlu, Sencer Vardarman, Uğur Daştan, Uluç Ali Kılıç ve Ülgen Semerci.

***

‘YAZ-I’ Gallery 11.17’de 

Caddebostan’da bulunan Gallery 11.17,  ‘YAZ-I’ ile 2 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında,  çağdaş sanatın önemli isimlerine ev sahipliği yapıyor. Sergide16 sanatçının farklı tekniklerle yaptığı çalışmaları yer alıyor. Sergi sanatçıları:
Ahmet Rüstem, Abidin Baysal, Aytaç Beyazgül, Bengisu Bayrak, Beyza Boynudelik, Cenk Akaltun, Fırat Neziroğlu, Hadra Tanrıverdi Birecik, Haydar Akdağ, Mihriban Mirap, Numan Okutan, Samet Öztürk, Sebastien Shahmiri, Sefa Çakır, Umut Yalım ve Yasemin Keltek.

***

İAE’den yeni dijital sergi: ‘Hafıza-i BeşerOsmanlı Yazmalarından Hikâyeler’

İstanbul Araştırmaları Enstitüsünün elyazmaları koleksiyonundan önemli bir seçkiyi içeren ‘Hafıza-i Beşer’ sergisi, Google Arts and Culture üzerinden çevrimiçi ziyarete açıldı. Dijital sergi düzeninde ziyaretçiler, galeri ortamında ancak vitrin ardında görebildikleri yazmaların hat, tezhip, sayfa düzeni, minyatür gibi ayrıntılarını yakından inceleme fırsatı bulurken, sergiye eşlik eden videoları da metinlerle diyalog halinde izleyebiliyor. Galeri ortamını tercih eden sanatseverler, halen gösterimde olan sergiyi 13 Şubat 2021 tarihine kadar İstanbul Araştırmaları Enstitüsünde ücretsiz ziyaret edilebilir.

***

İKSV ‘Pina Bausch İle Bir Nefes’ belgeselini erişime açtı

Ünlü Alman dansçı ve koreograf Pina Bausch’un İstanbul’dan esinlenen, yönetmen Hüseyin Karabey imzalı Nefés adlı gösterisini konu alan ‘Pina Bausch’la Bir Nefes’, sanatçının 11. ölüm yıldönümü anısına,  İKSV’nin YouTube kanalı üzerinden ücretsiz olarak izlenebilecek. https://www.youtube.com/watch?v=WrmIxAVTq4s

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR