23 Ocak 2022 Pazar 06:14
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Corbyn sonrası Yahudi düşmanlığı bitince geri döndüler

Antisemitizm yüzünden İngiltere İşçi Partisini terk eden 3 Yahudi milletvekili partilerine geri döndü.

Dünya 3124 görüntüleme
21 Haziran 2020 Pazar

Son yıllarda Jeremy Corbyn yönetiminde İngiltere’nin ana muhalefet partisi; İşçi Partisi antisemit hareketlere karışmış, kan kaybetmiş ve son seçimde büyük bir darbe almıştı.

İngiltere Futbol Federasyonu eski Başkanı  David Triesman ve İngiltere Kraliyet Tıp Fakültesi eski Başkanı Leslie Turnberg  2016 yılında bir açıklama yaparak partiyi antisemitizm yüzünden terk ettiklerini belirtmişlerdi.

Partiyi 2019’da  terk eden üçüncü Yahudi asıllı milletvekili ise, Parry Mitchell’di. 

  Mitchell basının, “Niye terk ediyorsunuz?” sorusuna, “İsrail’i seven ve Yahudi biri olarak daha fazla, Corbyn yönetimi altında  İşçi Partisini temsil edemem” şeklinde cevap vermişti. 

Partiden ayrıldıktan sonra bağımsız olarak Lordlar Kamarasında görev alan üç vekil de geçtiğimiz günlerde Partinin liderliğini  Jeremy Corbyn’den devir alan  yeni Başkan Keir Starmer ile bir araya geldi ve İşçi Partisi’ne geri döndüklerini açıkladılar. 

Yahudi cemaatinin temsilcileri  ile parti içindeki geçmişteki antisemitizm konusunda bir toplantı da yapan yeni Lider Starmer, basına şunları belirtti: “Yahudi toplumunun tekrardan güvenini kazanmak zaman alacak. Ancak geçmişin lekelerini partimizden temizlemek için elimizden geleni yapacağız.”

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental