23 Ekim 2021 Cumartesi 00:36
Op Dr Mücteba Gündüz

İran Cumhurbaşkanı: “İsrail malı teknoloji kullanmak yasak”

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İsrail malı teknoloji kullanılmasını yasaklayan bir kanunu meclisten çıkarttı.

Dünya 3330 görüntüleme
27 Mayıs 2020 Çarşamba

Yeni kanun İsrail’de geliştirilen teknoloji olan tüm cihaz, ekipman ve aletlerin kullanılmasını yasaklıyor.  FARS Ajansının haberine göre, kanun “Siyonist rejimin barış ve güvenliğe tehdidi” iddiası ile çıkarıldı. 

İran Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Sözcüsü Sait Hüseyin Nakavi, FARS’a yaptığı açıklamada, “Siyonist rejimle her tür işbirliğinin, Tanrı’ya karşı gelmekle eşit olduğunu iddia etti ve şu ifadeyi sarf etti: “İsrail malı software platformlarını, bilgisayar malzemelerini kullanmak bundan böyle yasaktır.” 

Ancak Ruhani’nin isteğini yerine getirmek bugün neredeyse imkansız. Dünyanın en büyük bilgisayar şirketleri IBM, INTEL, MICROSOFT, APPLE, GOOGLE İsrail’de geliştirilmiş ve patentli sayısız teknoloji kullanıyor. 

Bilgisayarları koruyan en yaygın firewall Checkpoint İsrail malı. Internet üzerinden ses ve görüntü gönderdiğimiz ucuz haberleşmelerin hepsi WhatsApp dahil İsrail’de geliştirilmiş Voice over IP protokolünü kullanıyor. USB hafıza ünitelerinin patenti bile 2000 yılında Kfar Saba’dan M-Systems şirketi tarafından alınmış.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel