28 Şubat 2021 Pazar 07:22
vakko
vakko

Renan Koen’den Holokost temalı konser serisi

Piyanist, besteci, müzik terapisti Renan Koen, Holokost Anma etkinlikleri kapsamında Güney Afrika Cumhuriyeti ve ABD’de bir dizi konser verecek.

Sanat 2426 görüntüleme
22 Ocak 2020 Çarşamba

Koen, 27 Ocak Pazartesi günü Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi Temsilciği ve New York Türk Başkonsolosluğu işbirliği ile Birleşmiş Milletler’de ‘Holokost’u Anma / Uykudan Önce’ anlatımlı konserini sunacak.

  30 Ocak’ta Washington United States Congress’te Romaniyot ve Sefarad kurbanlarını anmak üzere yapılacak törende Yahudilerin Yunanistan’dan Auschwitz’e gönderilirken söyledikleri şarkıları çalacak.

23 Ocak Perşembe günü Pretoria Türk Büyükelçiliği işbirliği ile Johannesburg Holocaust& Genocide Center’da, 14-17 yaş arası 100 gence ‘Holokost Gerçekliği ile Pozitif Direnç’ eğitimi verecek olan Renan Koen’in aynı gece aynı yerde ‘Holokost’u Anma / Uykudan Önce’ anlatımlı konseri yer alacak.

24 Ocak’ta Pretoria Türk Büyükelçiliği Resmi Konutunda ‘Holokost’u Anma / Uykudan Önce’ anlatımlı konserinin ardından ertesi gün sanatçının Pretoria Türk Büyükelçiliği işbirliği ile Johannesburg’ta düzenlenen Mozart Festivali’nde resitali gerçekleşecek. Konserin ilk yarısında, Holokost bestecilerinden Ullmann’ın Piyano Sonatını seslendirmesinin yanı sıra, Besteci Ali Darmar’ın piyano için prelütlerinin ve sonatının Afrika prömiyerini de gerçekleştirecek. Konserin ikinci yarısına Mozart’ın Türk Marşı Sonatı ile başlayacak olan Koen daha sonra yine Besteci Ali Darmar’ın, İstanbul’un fethinden itibaren ele alıp günümüze kadar İstanbul’u anlattığı ‘Fantezi’ adlı piyano eserini izleyicilerle paylaşacak. Trio Lila etiketli ‘Renan Koen Ali Darmar’ın Tüm Piyano Eserleri’ albümü de bir nevi Afrika lansmanı niteliğinde önümüzdeki hafta raflarda yerini bulacak.

Önümüzdeki hafta da konserlerine devam edecek olan Koen, 27 Ocak Pazartesi günü Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi Temsilciği ve New York Türk Başkonsolosluğu işbirliği İle Birleşmiş Milletler’de ‘Holokost’u Anma / Uykudan Önce’ anlatımlı konserini sunacak.

28 Ocak Salı günü ise Müzikolog Michael Beckerman işbirliği ile NYU’da aynı konseri tekrarlayacak olan sanatçı, 30 Ocak’ta Washington United States Congress’te Romaniyot ve Sefarad kurbanları anmak üzere yapılacak törende Yahudilerin Yunanistan’dan Auschwitz’e öldürülmeye gönderilirken söyledikleri şarkıları çalacak.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU