15 Ocak 2021 Cuma 21:05
2n14

New Jersey saldırısı Yahudi ve siyahi aileleri birleştirdi

New Jersey saldırısından iki hafta sonra eyaletin Yahudi ve siyahileri bir arada Hanuka ve Noel şerefine ihtiyaç sahiplerine gıda ve hediye dağıttı.

Dünya 2058 görüntüleme
26 Aralık 2019 Perşembe

Yardım Harekatı adı verilen kampanya kapsamında Jersey City’de Mary McLeod Bethune Life Center yardım merkezine getirilen kutularca özel bayram ekmekleri, humus, hindi füme, çikolata, çeşit çeşit oyuncaklar, siyahi ve Yahudi gönüllüler tarafından her iki toplumun ihtiyaç sahibi ailelerine dağıtıldı. 

Sadece 13 gün evvel aynı bölgede  Yahudi ve polis karşıtı iki siyahi terörist önce bir polisi katledip ardından çaldıkları minibüsle kaşer ürünler satan JC Kosher marketini basmış, üç kişiyi öldürerek Yahudi ve siyahi nüfusun yaşadığı mahallede infial uyandırmıştı. 

Olaydan kısa bir süre sonra bir araya gelen iki  cemaatin liderleri, yerel gıda şirketleri, belediye otoritesi ve yardım örgütleri ile ortak çalışarak Yardım Harekatı kampanyasını organize etti.

Jersey City Şiddet Karşıtı Birliği Başkanı Pam Johnson basına konu hakkında şu açıklamayı yaptı: “10 Aralık trajedisinden bu yana birlikte çalışıyoruz. Amacımız bizi bölmek isteyenlere birlik olduğumuza dair kesin bir mesaj vermek.”

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU