24 Eylül 2021 Cuma 18:54

İngiltere Baş Hahamı: “Seçimlere rağmen, antisemitizm ve yobazlık devam ediyor”

İngiliz Baş Hahamı Ephraim Mirvis, İngiliz Parlamentosu seçimlerinin sonuçlarına rağmen, İngiltere’de yobazlık ve nefretle mücadeledeki zorlukların devam etiğini belirtti.

Dünya 1471 görüntüleme
18 Aralık 2019 Çarşamba

“Seçimler sona erebilir, ancak antisemitizmin yeniden canlanmasına ilişkin endişeler devam ediyor” diyen Mirvis İslamofobi, ırkçılık ve diğer ayrımcılık biçimlerinin aleni bir şekilde toplumu ve siyasi partileri etkilemeye devam ettiğini belirtti.

Mirvis yapılması gerekenlerle ilgili “Artık ülkemizi bir araya getirmek, toplumumuzdaki insanların seslerinin duyulmasını ve onlara saygılı olunmasını sağlamak çok önemli. Ortak değerlerimize odaklanmalı ve tüm nefret ve önyargıları çok gerilerde bırakmalıyız” şeklinde konuştu.

1935’ten bu yana en düşük oyu alan İşçi Partisinde görevden ayrılma kararı alan Başkan Jeremy Corbyn, antisemitizmin yıllarca parti himayesinde gelişmesine ve yayılmasına izin verdiği için eleştiriliyor.

Perşembe günkü seçimlerde Muhafazakâr Parti lideri Boris Johnson’ın kazanmasının ardından, İngiliz Yahudileri Temsilciler Meclis Başkanı Marie van der Zyl, Yahudi toplumunun İngiltere’nin ana muhalefet partisine olan inancını geri getirmek için harekete geçilmesini istedi. Bununla birlikte İşçi Partisinin bir sonraki liderini, İngiliz Yahudilerini temsil eden grupların sürekli olarak önerdiği adımları uygulamak ve yaşanan krizi çözmeleri için gerekli önlemleri almaya çağırdı.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental