3 Ağustos 2020 Pazartesi 15:12

GKD Tiyatro ile ‘Nerede kalmıştık? Bizimle evlenir misin-2’

Geçtiğimiz sene İzmir ve İstanbullu iki ailenin dünür olma serüvenini sahneye taşıyan GKD Tiyatro ailesi, çok sevilen oyunlarına bu sene de devam ederek, sizleri ailelerin yaşamlarına ve evlerine konuk ediyor.

Toplum 1324 görüntüleme
18 Aralık 2019 Çarşamba

Rana Halet

Geçtiğimiz sene büyük ilgi gören müzikli komedi oyununun ikinci bölümü 11-18-25 Ocak tarihlerinde tiyatroseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Oyuncuların heyecanlarını bir de onların ağzından paylaşalım dedik.

Roza Menda: Geçen yıl değerli seyircilerimizden aldığımız beğeniler ve güzel yorumlar, ilk kez bir oyunun ikinci bölümünün sahnelenmesi için GKD Tiyatro ailesini yüreklendirdi. Bu sene de farklı lezzetler yaşatıp, yüzlerde tatlı bir tebessüm bırakacak birkaç saat geçirebilmeniz için tüm aile, kolları sıvadık, sizlerle buluşacağımız tarihleri heyecanla bekliyoruz.

Leon Menda: Nerede kalmıştık? Geçen sene nerede kaldıysak oradan devam ediyoruz. Karakterlerimiz aynı. Ancak bu sene aramıza katılan yeni ve hiç eskimeyen yüzler de var. Onların da katkılarıyla ilginç ve bir o kadar eğlenceli oyun ile seyirci ile tekrar buluşuyoruz. Oyundaki ‘Sofu’ karakterim ve Tiyatro Komisyonu Başkanlığım sıfatıyla bu sezon da geçmiş senelerdeki gibi alkış ve destekle ile buluşmayı diliyorum.

Rana Halet: Geçen sene çok başarılı ve keyifli bir sezon geçirdik. Gülmeye çok ihtiyacımız olan şu günlerde yine ilaç gibi, güldürmeye geliyoruz. En büyük desteğimiz alkışlarınız ve kahkahalarınız olacak. Gelirinin GKD gençlerine eğitim ve faaliyet olarak döneceği bu oyunu sakın kaçırmayın.

Pepo Salerno: Uzun bir aradan sonra yine sahnede ve özlediğim GKD Tiyatro ailesi içinde olmak çok keyifli. Canlandırdığım rol sürpriz olsun ama çok eğlenip güleceğinizin garantisini verebilirim çünkü biz provalarda çok eğlendik.

Deyvi Mulinas: İtiraf etmeliyim ki gerek sinema gerekse tiyatroda devam filmleri ve oyunları ilki kadar bende iz bırakmaz. Belki de hayatımda çok nadir olarak bir devam oyununu; senaryoyu okuduğumda bu kadar beğendim ve oynamak için can attım. Elbette ki duygusal sahnelerimiz de olacak. Yalnız şunu garanti edebilirim ki oyun hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz güdülerden biri olan gülmeyi fazlasıyla sağlayacak. Bu aileye; seyircinin sempatisi aynen devam edecek. Müzikler bizim için de çok sürpriz olmuştu. Eminim izleyiciler de çok beğenecek ve şaşıracak. Çocuklarımızla da çok keyifli provalar yaptık. Onlar da 11 Ocak’ın gelmesini dört gözle bekliyor Çok çalıştılar ve geçen sene olduğu gibi sizleri güldürmeye hazırlar. Oynadığım karakter mi? O da sürpriz olsun.

Lili Doenyas: İlkinde gelenek, görenek ve bol bol aşk olan oyunumuz bu sene de tüm ayrılıklara rağmen sevginin gücünün nelere kadir olacağını, bol bol güldürerek anlatmaya çalışacak. Umarım ilki kadar sever ve bizler kadar eğlenirsiniz.

Betsy Bahar: 7 yaşımdan beri GKD Tiyatro ailesinin içindeyim. Aile diyorum çünkü senelerdir sahnede gördüğünüz her ekip, bir yılın en az 4-5 ayını birlikte iç içe geçiriyor ve tonla acı tatlı anı biriktiriyor, tıpkı ailelerimizde olduğu gibi. Bu seneki oyun öyle güzel kurgulandı ki, ilkini izlemediyseniz bile oyuna çok rahat adapte olup, tadını çıkarabileceksiniz. Bu durum GKD tarihinde bir ilk. Bu ilkin içinde olabilmek de çok gurur verici. Kafam biraz dağılsın, iki saat boyunca sadece güleyim ama azıcık da düşüneyim derseniz, ocak ayında sizi bizim ailenin hallerini izlemek üzere evimize bekleriz.

Viki Toledo: Hayatın zorlukları içinde hoşça vakit geçirtmek, güldürmek, bir ayna misali kendinizi görüp düşündürmek kısacası her türlü duyguyu bir arada yaşatmak yolundan giderek yine büyük bir ekiple karşınızda olacağız. Her yaştan tiyatroya gönül vermiş oyuncu kadromuz ile sahneyi paylaşmaya ne dersiniz? Ben bir akrabayı canlandırıyorum. Geçtiğimiz sene de çok severek izlediğinizi bildiğim oyunumuzun devamı niteliğinde olan bu gösterimizi de kaçırmayın. Biz hazırız heyecanla bekliyoruz.

Moiz Pinto: Bu sene de “Nerede kalmıştık” diyerek karşınızdayız.

Gelenekler yüzünden çatışan aileler bu kez aynı gerekçe ile müttefik olabilme becerisini sergiliyor. Tabii ki en küçüğünden en büyüğüne onlarca oyuncusuyla bol bol güldüren, müzik ziyafeti sunan ve ince mesajlarıyla düşündüren keyifli güzel bir oyun oldu yine. Ayrıca sürprizler de var elbette.

Bizler provalarda yine çok güldük, çok eğlendik. Oyunu izlemeye gelecek olan konaklarımızda tıpkı geçen yıl olduğu gibi eğleneceklerini umuyorum.

Suzi Gözcü: Bu sene de geçen seneki gibi GKD gönüllü kadrosuyla beraber çok güzel bir oyun yaptık. Yeni derneğin açılacağı günleri iple çeken, ümitle gençleri ve her yaştaki dindaşı bir araya toplamaya devam eden derneğimizin oyununa sizleri davet ediyoruz.

Raşel Özübahar: Bu sene de GKD için tiyatro ekibiyle beraber olup bir şeyler üretebildiğim için şükrediyorum. Hem eğleniyor, hem de eğlendiriyoruz. Azalan toplumumuzun kanayan yarası ayrılmak, boşanmak, sıkılmak, soğumak konusunu hedef alıp biraz olsun olumlu mesajlar verebiliyorsak ne mutlu bize.

Leon Seloni: Bu yıl da GKD’de güzel bir oyunla sahnedeyiz. Geçen sene çok ilgi gören oyunumuz yine sürprizlerle sahnede.

Diana Gabay: Bu sene de erkek tarafının halası rolündeyim. Çok eğlendiğimiz, eğlendireceğimiz bir oyun oldu. Hem gelenekleri hatırlatıyor hem de yeni evlenen gençlerin gerçek yaşamlarını sergiliyor. Özellikle şarkılar ve sözleri muhteşem.

Ceni Halet: Bu sene yine GKD Tiyatronun genç dansçılarını çalıştırıyorum. Bu ailenin bir üyesi olmak çok keyifli.

Aylin Mulinas: Bu seneki oyunumuz sizleri yine çok güldürecek.

 

Şimdi söz tiyatromuzun genç ve çocuk oyuncularında…

Selin Yanarocak: Oyunda adadaki çocuklardan birini canlandırıyorum. Her pazartesi provalara geleceğim için çok heyecanlanıyorum. Tiyatro ailesinin bir parçası olmak çok güzel ve keyifli.

Rozita Buker: GKD Tiyatrosunda ikinci senem ama heyecanım ilk günkü gibi devam ediyor. Sahnede olmak çok güzel. Herkesten bol alkış bekliyoruz.

Rebecca Buker: Bu oyunda rol aldığım için çok mutluyum. İlk tiyatro deneyimim. Sabırsızlıkla sahneye çıkmayı bekliyorum.

Nedi Besalel: Yazın arkadaşlarıyla birlikte vakit geçiren bir çocuğu canlandırıyorum. Tiyatro ekibinin içinde sevdiğim arkadaşlarımla beraber oynamak çok keyifli. Sahnede olmak, rol almak en büyük hayalim ve bunu gerçekleştirecek olmaktan dolayı çok mutluyum.

İgal Halet: Tiyatroda olduğum için çok mutluyum, bence bu oyunun üçüncüsü çıkmalı ve bu sene olduğu gibi her sene yeni kişiler eklenmeli. Umarım bizi çok kişi izler ve alkışlar.

İzak Mulinas: Tiyatroda olduğum için çok mutluyum. Sahnede olmak çok keyifli.

Aksel Yıldız: Bu oyunda olmaktan çok mutluyum. Biz provalarda çok eğlendik. Sizleri de oyunumuza eğlenmeye bekliyoruz.

Reysi Sinan: Bu sene ikinci kere rol aldığım tiyatro oyununda ekip olarak herkesin çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Böyle bir ekiple böyle güzel bir oyunda yer almak benim için çok mutluluk ve heyecan verici. Herkesi gönülden kutluyorum, kısa sürede çok iyi iş çıkarttık.

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL