30 Ekim 2020 Cuma 07:03

Avustralya’da antisemit olaylarda yüzde 30 artış

Avustralya’da 2019 yılında yaşanan antisemit olaylarda yüzde 30 artış görüldü.

Dünya 1189 görüntüleme
11 Aralık 2019 Çarşamba

Avustralya’da antisemitizm konusunda açıklanan yeni bir rapor, Yahudi vatandaşlara karşı sözle hakaret, taciz ve korkutma içeren ciddi olaylarda yüzde 30 artış olduğunu ortaya çıkardı. Avustralya Yahudileri Yürütme Kurulu (ECAJ) tarafından her yıl yayınlanan ‘Avustralya’da Antisemitizm Raporu’na göre, 30 Eylül tarihine kadar, Avustralya’da 368 antisemit olay kayda geçti. Bunların 225’i saldırı, 143’ü ise tehdit şeklide meydana geldi.

2018’de 88 olarak rapor edilen olaylar sayısı 2019’da yüzde 30 artışla 114’e, aynı dönemde rapor edilen duvar yazıları saldırıları 46’dan 95’e yükseldi. Olaylar ECAJ, her bir Avustralya eyaletindeki Yahudi toplum kuruluşları ve diğer Yahudi toplum grupları tarafından kaydedildi.

ECAJ’ın Antisemitizm Araştırma Direktörü Julie Nathan, bir demecinde “2018’de kaydedilen ve bir önceki yıla göre yüzde 59 artış göstermiş, zaten olağandışı yoğunluktaki olaylar daha da arttı” dedi. Nathan, “Rapor edilen olayların en rahatsız edici kısmı, Victoria eyaletindeki iki okulda Yahudi öğrencilere karşı yapılan antisemit zorbalıklar ve okulların bu olayları açıkça yetersiz bir şekilde ele alışlarıydı” şeklinde ekledi.

Son zamanlardaki bir olayda Melbourne’da 12 yaşındaki Yahudi bir öğrenci, diğer öğrenciler tarafından Müslüman bir okul arkadaşının ayağını öpmeye zorlanmıştı.

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS3

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Mozotros Ailesi- İrvin Mandel

Mozotros Ailesi- İrvin Mandel