3 Ağustos 2020 Pazartesi 15:00

Chelsea’den antisemitizm ile mücadeleye bir katkı daha

Dünya 1053 görüntüleme
27 Kasım 2019 Çarşamba

Chelsea, İmparatorluk Savaş Müzesinin Holokost bölümüne bağış yaptı.

İngiliz Futbol Kulübü Chelsea FC, geçtiğimiz hafta Londra’daki İmparatorluk Savaş Müzesinde taraftarlarına özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kulübün sahibi Roman Abramoviç’in yeni bir Holokost Galerisi açılması için yaptığı bağışı onurlandırmak için yapıldı.

Chelsea Kulübü ve kulübün hayırseverlik kanadı olan Chelsea Vakfı 2018’in başında “Antisemitizme Hayır Deyin” kampanyası başlatmıştı. Bu kampanya ile Avrupa’daki futbolcular ile taraftarlar ve kulüp çalışanlarını antisemitizme karşı eğitmek amaçlandı.

Yine bu kampanya kapsamında kulübün sahibi Abramoviç, İmparatorluk Savaş Müzesine 30,5 milyon Sterlin bağışlama kararı aldı. Bu bağışla 2021’de açılacak yeni bir Holokost Galerisi ile yeni bir II. Dünya Savaşı kanadı ve dijital öğrenim merkezi açılması planlandı.

Müze Direktörü Diane Lees, bu bağışla beraber var olan Holokost ve II. Dünya Savaşı bölümlerinin yeninden yorumlanabileceğini ve savaşın geniş kapsamı içinde Holokost hakkında yeni bir perspektif sağlayacağını belirtti.

Söz konusu etkinliğe Holokost kurtulanı Zihi Shipper da katılarak Holokost’ta yaşadıklarını anlattı ve İngiltere’de tur düzenleyerek çocuklara konu hakkında konuştuğunu belirterek bu konuda eğitimlere devam edilmesi konusunda ricacı oldu.

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL