29 Temmuz 2021 Perşembe 02:03
Radisson

Helena Bonham Carter’ın dedesinin Holokost kahramanı olduğunu öğrendiği anlar televizyon dizisinde

Oyuncu Helena Bonham Carter büyükbabasının Holokost sırasında binlerce Fransız Yahudi’sini kurtardığını öğrendi. Bu gerçeğin ortaya çıkarıldığı anlar ve Carter’ın tepkisi, gelecek hafta İngiltere’de dizi olarak yayınlanacak.

Kültür 3779 görüntüleme
27 Kasım 2019 Çarşamba

Dört bölümlük ‘My Grandparents’ War/ Büyükbabamların Savaşı’ adlı dizinin tanıtımında, “Hollywood yıldızları büyükbabalarının ayak izlerini takip ederek ailelerinin geçmişlerine olağanüstü bir yolculuğa çıkıyor” deniliyor.

Dizinin yapımını üstlenen ‘British indie Wild Pictures’ II. Dünya Savaşının başlangıcının 80. yılı dolayısıyla bu temayı seçtiklerini açıkladı.

Bir bölümde anne tarafından Yahudi olan Carter, İspanyol diplomat olan dedesi Eduardo Propper de Callejon’nun hükümetine karşı koyarak Nazi işgalindeki Fransa’dan binlerce Yahudi’nin kaçmasını sağladığını öğreniyor. Carter aynı zamanda İngiliz olan babaannesinin antisemitizmle mücadele eden bir hava akını gözcüsü olduğunu duyuyor.

Oldukça duygulanan Carter ailesinin fevkalade olduğunu söylüyor ve geç doğduğu için onlarla kuramadığı bağı bu programla kurabildiğini, onlarla sanki konuşuyormuş gibi hissettiğini belirtiyor. Ailesinin köklerine inmeye devam edeceğini açıklayan Carter, yaşlı aile bireylerinin Holokost travması yüzünden hâlâ suskunluklarını koruduklarını düşündüğünden torunlarına mutlaka açılmalarını gerektiğini ekliyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel