3 Ağustos 2020 Pazartesi 15:45

Gal Gadot’tan yeni Holokost filmi

Gal Gadot yeni rolünde 2500 Yahudi çocuğu kurtaran Polonyalı kahraman Irena Sendler’ı canlandırıyor. Gadot filmin yapımcılığına da eşiyle birlikte üstleniyor

Kültür 2449 görüntüleme
23 Ekim 2019 Çarşamba

Gal Gadot ve eşi Yaron Varsano’nun yeni kurdukları yapım şirketi Pilot Wave’in ilk projesi olacak ‘Irena Sendler’ filminde eş yapımcı olarak La La Land’in yapımcısı Mark Platt yer alıyor.

Gadot yapımcı olarak ilham veren insanların hayatlarını beyaz perdeye yansıtmak istediklerini söyledi. Gadot filmde II. Dünya Savaşı sırasında Polonya’da genç bir Hıristiyan olan ve hayatını riske atarak 2500 Yahudi çocuğun hayatını kurtaran Irena Sendler’ı canlandıracak. 1965’te Yad Vaşem Holokost Müzesi tarafından Uluslararası Dürüst Payesi ile onurlandırılan İrena Sandler 2008’de 98 yaşında vefat etmişti.

Gelecek sene ‘Harika Kadın’ın devam filminde göreceğimiz Gal Gadot’u aynı zamanda Showtime kanalında gösterilecek mini dizide Hedy Lamarr olarak izleyeceğiz. Hitler Almanya’sından kaçan Yahudi aktris Lamarr, Hollywood’daki kariyerini bir kenara bırakarak iletişimin kurallarını değiştiren Elektronik Öncüsü Ödülü almış bir mucitti. Pilot Wave bu dizinin de yapımını üstlendi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL