13 Ağustos 2020 Perşembe 11:33

Alzheimer’e çare arayan Yahudi sağlık kuruluşuna 53 milyon dolarlık destek

Boston Yahudi Cemaati ile tarihi bağları olan ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesinin yan kuruluşu olan Hebrew Senior Life ( HSL) kuruluşuna ve Brown Üniversitesine, yaşlılık sendromları üzerine araştırma yapmak için 53,4 milyon dolarlık bir fon verildi.

Dünya 1569 görüntüleme
12 Eylül 2019 Perşembe

Söz konusu fon Amerikan Federal  Yaşlılık Enstitüsü tarafından sağlandı. Haberi veren JTA söz konusu devlet yardımının şimdiye kadar yaşlılık ve Alzheimer araştırmaları için verilmiş en büyük bütçe olduğunu belirtti.

Fon tıbbi araştırmalar dışında, bunamaya yol açan farklı sendromlarla karşı karşıya kalan yaşlılarla ilgilenen hemşire ve  personel için özel eğitim tekniklerinin geliştirilmesi için de kullanılacak.

ABD’nin yaşlılık araştırmaları ve bakımı konusunda lider kuruluşu HSL ve Brown Üniversitesi adına ortak bir açıklama yapan HSL Başkanı Louis Woolf, “Alzheimer gibi bunamaya yol açan hastalıklara kanser araştırmaları ile aynı önemin verilmesinin  zamanı gelmişti” şeklinde konuştu.

 ABD’de Alzheimer gibi hastalıklar yüzünden bunama yaşayan beş milyon hasta var.  2050’de bu rakamın iki katına çıkacağı tahmin ediliyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR