28 Şubat 2021 Pazar 07:12
vakko
vakko

Büyükada Anadolu Kulübünde Renan Koen ile konser

31 Ağustos akşamı ünlü Piyanist, Besteci, Soprano, Müzikterapist Renan Koen, Çello sanatçısı Sedef Erçetin ve Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mızraplı ve Yaylı Tambur Sanatçısı Özata Aydın Büyükada Anadolu Kulübünde keyifli bir konsere daha imza attılar.

Toplum 1915 görüntüleme
4 Eylül 2019 Çarşamba

Renan Koen’in uluslararası çalışmaları dışında 2014’te ‘Köprüler’ adlı solo Piyano albümü ve tanınmış sanatçılarla çıkardığı Ege, Ortadoğu Anadolu gibi bölgelerde Sefarad otantik halk ve sinagog ilahilerini kendi bakış açısıyla derleyip bestelediği ‘Kayıp İzler, Gizli Anılar’ albümü Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Koen’in üçüncü albümü olan II. Dünya Savaşı süresince Terezin Toplama Kampına hapsedilmiş ve yasak olmasına rağmen orada eserler vermeye devam etmiş bestecilerin yaşamları, piyano ve koro eserlerinin araştırmasını yaptığı projesi ‘Holokost’u Anma/Uykudan Önce’de Kalan Müzik’ten yayınladı.

Sanat yaşamının büyük bölümünü Paris’te sürdüren Çello sanatçısı Sedef Erçetin ise uluslararası alanda tanınmış birçok sanatçının yanı sıra Juan Carlos Cacares, Liz Mc Comb gibi dünyaca ünlü sanatçılara eşlik etti. Aynı zamanda ‘Abdi İpekçi Barış Ödülü’ sahibi olan Sedef Erçetin, Pavarotti’nin 40. sanat yılında da çaldı. Mızraplı ve Yaylı Tanbur Sanatçısı Özata Aydın da 1991 den bu yana Kültür Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda çalıyor.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU