4 Ağustos 2020 Salı 05:56

Büyükada hafta sonunda tenise doydu

Geleneksel Rıfat Sadi Tenis Turnuvasının 9.su, 25 Ağustos Pazar günü, Büyükada Anadolu Kulübü Tenis Kortlarında gerçekleşti.

Spor 1965 görüntüleme
28 Ağustos 2019 Çarşamba

50 tenisçinin ter döktüğü bir günlük turnuvada karşılaşmalar iki grup üzerinden gerçekleştirildi. A Grubunda Can Özyurt ve Hasan Diringen finalist olurken şampiyonluğu elde eden ikili Sevan Markering ve Semih Tortamış oldu. B grubunda ise Zizi Barokas ve Gönül Aslantürk finalist olurken, Nur Sorucu ve Niso Arditti zorlu final maçının sonunda zafere ulaşan ekip oldu.

Sadi Ailesinin, kaybettikleri babalarının anısını yaşatmak amacıyla, Anadolu Kulübünün işbirliği ile düzenlediği turnuva, her geçen yıl daha çok ilgi çekiyor. Başka adalardan ve İstanbul’dan gelen sporcuların da katıldığı turnuva çok çekişmeli maçlara sahne oldu. Seyircilerin de destekleriyle ilgi gösterdiği turnuvada, iki önemli isim de onur ödülü aldı.

Rıfat Sadi kadar tenise düşkün olan, yıllardır bu spor için ter döken arkadaşı Edip Behar ilk ödülü alırdı. Geçtiğimiz kış aylarında hayatını kaybeden, tenise düşkünlüğü tüm adalılar tarafından bilinen Albert Beri Hatem ise Onur Ödülüne layık görülen ikinci isim oldu. Beri Hatem adına ödülü çocukları İris ve Koray aldı.

Bu anlamlı gün, ödül töreninin ardından, izleyiciler ve sporcular için düzenlenen hediye çekilişi ile sona erdi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL